Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Poseł Bogucki opuścił SP Zbigniewa Ziobro

Główne zdjęcie
Poseł Jacek Bogucki

Pochodzący z okolic Wysokiego Mazowieckiego poseł Jacek Bogucki, szef regionalnych struktur Solidarnej Polski, poinformował, że zdecydował się wystąpić z klubu parlamentarnego tej partii. Poseł, który do Sejmu, tak jak wszyscy parlamentarzyści SP został wybrany z listy PiS, mówi, że chce być teraz posłem niezależnym i przekonuje, że „jedyną partią, która jest realną alternatywą wobec złych rządów Donalda Tuska jest Prawo i Sprawiedliwość”.

Jak przekazuje PAP poseł Bogucki powiedział, że zdecydował się na wystąpienie z klubu parlamentarnego Solidarnej Polski, bo klub nie spełnił jego oczekiwań. W oświadczeniu Bogucki ocenił, że Polska potrzebuje dziś zmiany i „sprawnych, uczciwych, kompetentnych rządów”. Według niego w obecnej sytuacji „jedyną partią, która jest realną alternatywą wobec złych rządów Donalda Tuska jest Prawo i Sprawiedliwość”. Zdaniem Boguckiego właśnie wokół PiS powinny zjednoczyć się dziś wszystkie siły prawicowe na polskiej scenie politycznej.
- Moja decyzja jest przemyślana i wynika z głębokiej troski o dobro Polski i Polaków. Po opuszczeniu klubu będę posłem niezależnym - zadeklarował Bogucki.

Jacek Bogucki w Sejmie zasiada od 2005 r. Zawsze był wybierany z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2007 roku, gdy premierem był Jarosława Kaczyńskiego Bogucki wszedł nawet do rządu jako wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Po wyborach z 9 października 2011 roku, 16 posłów i 1 senator, wybranych z ramienia Prawa i Sprawiedliwości opuściło partię już 7 listopada klub parlamentarny „Solidarna Polska”. Jego powstanie wiązało się z usunięciem z PiS trzech posłów do Parlamentu Europejskiego Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry, który ostatecznie został szefem nowej partii.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę