Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Miasto nie odzyska ponad 400 tysięcy

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży nie musi zwracać miastu ponad 400 tysięcy złotych. Tak orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku. Z żądaniem w listopadzie ubiegłego roku wystąpił prezydent Mieczysław Czerniawski. Chciał aby stowarzyszenie oddało pieniądze jakie po wyroku sądu z 2012 roku miasto wypłaciło mu z tytułu należnej dotacji edukacyjnej za lata 2008-2009. Po wypłaceniu stowarzyszeniu pieniędzy prezydent wysłał tam też kontrolę, która miała sprawdzić jak zostały wykorzystane.

- Generalnie stowarzyszenie kontrolerom z ratusza nie pokazało dokumentów dlatego prezydent zażądał zwrotu dotacji - tłumaczy Anna Sadowska,  prezes Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łomży, które rozpatrując sprawę w pierwszej instancji utrzymało decyzję prezydenta Łomży w mocy. Stowarzyszenie zaskarżyło ej więc do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, a ten je uchylił. 
- Sąd stwierdził, że te pieniądze, wypłacone po wyroku sądowym, nie podlegają takim rygorom jak zwykła dotacja edukacyjna – tłumaczy Anna Sadowska. 
Sąd administracyjny poza uchyleniem zaskarżonej decyzji oraz poprzedzającej jej wydanie listopadowej decyzji Prezydenta Miasta Łomża  stwierdza, że nie mogą być wykonane w całości, oraz zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Łomży na rzecz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rynku Pracy w Łomży kwotę 11.308 zł (słownie: jedenaście tysięcy trzysta osiem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego 
- W swoim budżecie nie mamy takich pieniędzy - mówi prezes SKO w Łomży zaznaczając, że o ich przyznanie będzie musiała teraz wystąpić do ministerstwa finansów.

zobacz: Łomża płaci za błędy sprzed lat...

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę