wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Oszust „na pracownika ratusza”

Mężczyzna podając się za urzędnika miejskiego, oszukał i okradł starszego mieszkańca Łomży. - Stracił pokaźną sumę – oszczędności całego swojego życia – podaje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży informując, że nie był to pracownik ratusza, ale podszywający się pod niego oszust i przestrzega przed nim innych mieszkańców. - Oszust posiadał fałszywy identyfikator, podobny do tego, który na co dzień noszą pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży. Wylegitymował się nim zachęcając starszego mężczyznę do rozmowy o możliwości uzyskania zasiłku ze środków UE – relacjonuje Sobocińska.

Urzędniczka z ratusza podaje, że o oszustwie „na pracownika ratusza” poinformowała rodzina poszkodowanego. Oszust posiadał fałszywy identyfikator, podobny do tego, który na co dzień noszą pracownicy Urzędu Miejskiego w Łomży. Wylegitymował się nim zachęcając starszego mężczyznę do rozmowy o możliwości uzyskania zasiłku ze środków UE. 
- Gdy oszust został wpuszczony do mieszkania, poprosił o wyciąg bankowy lub inny dowód posiadania zasobów pieniężnych – opowiada Anna Sobocińska. - Starszy mężczyzna wyjął teczkę, w której przechowywał swoje oszczędności, pokazał oszustowi kopertę z żądaną przez niego kwotą, która miała rzekomo umożliwić sięgnięcie po dużo większe dofinansowanie unijne. Pozostałe koperty z oszczędnościami leżały w teczce na stole. Gdy oszust opuścił dom starszego mężczyzny, wraz z nim zniknęła teczka z całą zawartością. 
Urząd Miejski w Łomży ostrzega przed działaniem oszustów, którzy odwiedzają starsze osoby w ich domach. 
- Podkreślamy z całą stanowczością, że urzędnicy nie odwiedzają mieszkańców w domach, sprawy można załatwiać tylko w siedzibie Urzędu – mówi Anna Sobocińska. - Urząd Miejski nie oferuje żadnych form zasiłków finansowanych ze środków UE. Jednostką, do której można zgłaszać się osobiście po wsparcie finansowe jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, natomiast działający w strukturach UM Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia ma w swoim zakresie obsługę świadczeń rodzinnych. 

Rzeczniczka prezydenta zaznacza, że jedynie gońcowie zatrudniani przez Urząd Miejski roznoszą korespondencję wśród mieszkańców Łomży, ale nie wchodzą do mieszkań i nie składają odbiorcom żadnych ofert. 

Apeluje też, aby wszelkie podobne próby oszustwa zgłaszać niezwłocznie na policję.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0