Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

W regionie PiS deklasuje konkurentów

35,4% poparcia dla PiS, 22,5% dla PO – tak teraz głosowaliby mieszkańcy województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. To wyniki sondażu wyborczego jaki na zlecenie „Rzeczpospolitej”, radia RMF FM i serwisu interia.pl przeprowadził IBRIS Homo Homini. Na trzecim miejscu w regionie jest PSL, które o włos wyprzedza SLD. Tak samo wygląda sytuacja w wyścigu europejskich „jedynek”.

Z opublikowanych wyników badań wynika, że o ile Platforma Obywatelska i Prawo i Sprawiedliwość w skali kraju idą łeb w łeb, to w północno-wschodniej Polsce lider jest tylko jeden – PiS. Wolę oddania głosu na listę partii Jarosława Kaczyńskiego w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego zadeklarował ponad co trzeci mieszkaniec regionu.
PiS wskazało 35,4% respondentów pytanych o to na którą z partii oddaliby głos, gdyby wybory do PE miały odbyć się w najbliższą niedzielę. Na drugim miejscu jest PO z poparcie 22,5%, trzeci PSL 10,2%, a czwarte SLD 9,9%. (kolejne partie nie przekraczają już 5% progu wyborczego).
Ta sama kolejność jest także w przypadku regionalnych „jedynek” partyjnych. Wolę głosowania na otwierającego listę PiS Karola Karskiego wyraziło 31,8% mieszkańców biorących udział w badaniu. Barbarę Kudrycką z PO popiera 18,8% wyborców, Stanisława Żelichowskiego z PSL 11,6%, a Tadeusza Iwińskiego z SLD 10,2%. 

Warto zauważyć, że wyniki tego sondażu znacząco różnią się od wyników wyborów do europarlamentu przed pięcioma laty.  Wówczas to wybory bezapelacyjnie wygrała PO uzyskując aż 38,3% poparcia. PiS zdobył wówczas 29,2% głosów, na trzecim miejscu było SLD z poparciem 14,2%, a czwarte PSL zebrało 9,11% głosów.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę