Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Prezydent Czerniawski na emeryturze od pół roku

Główne zdjęcie
Prezydent Mieczysław Czerniawski

„Z dniem 15 października ub.r., po osiągnięciu pełnego wieku emerytalnego, co nastąpiło w momencie ukończenia przez Mieczysława Czerniawskiego 65 lat i 3 miesięcy, ZUS wyliczył i rozpoczął wypłacanie pełnej emerytury” - podaje Łukasz Czech z ratusza tłumacząc wskazania w ubiegłorocznym oświadczeniu majątkowym prezydenta Czerniawskiego dochodów z emerytury. Podana tam kwota 13 tysięcy 638,59 złotych, to jak wyjaśnia Czech „wysokość dochodu z emerytury za okres 2,5 miesiąca”.

Łukasz Czech odnosi się także do wykazanej przez prezydenta Czerniawskiego emerytury w oświadczeniu majątkowym złożonym tuż po objęci urzędu prezydenta Łomży. 
- W momencie skończenia 60 lat Mieczysław Czerniawski nabył prawa do pobierania tzw. wcześniejszej emerytury.  Po objęciu funkcji Prezydenta Miasta, Mieczysław Czerniawski zawiesił jej pobieranie z uwagi na przekroczenie limitu zarobków określonego w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – podaje Łukasz Czech. - W oświadczeniu majątkowym za 2010 rok jest informacja o osiągniętym dochodzie z tytułu „wcześniejszej” emerytury, pobieranej przez Mieczysława Czerniawskiego jeszcze przed objęciem funkcji Prezydenta Miasta. W pozostałych oświadczeniach nie było tego typu informacji, ze względu na niepobieranie przez Prezydenta takiego świadczenia.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę