Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Włosi najtaniej chcą zbudować ósemkę od Mężenina do Zambrowa

Za 434,8 mln złotych włoska firma gotowa jest wybudować ponad 15-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S 8 – od obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa do Mężenina (wraz z obejściem tej miejscowości). W białostockim oddziale GDDKiA otwarte zostały oferty w drugim etapie przetargu mającego wyłonić wykonawcę tej inwestycji. W sumie o zlecenie zabiega 10 firm i konsorcjów z: Polski, Hiszpanii, Portugali, Czech oraz Włoch.

- Wszyscy oferenci podali najkrótsze możliwe terminy wykonania to jest 22 miesiące (można było do 25 m-cy) oraz najdłuższe możliwe gwarancje – 10-letnie – mówi Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku zaznaczając, że oba te czynniki, obok ceny, będą brane pod uwagę przy wyborze najkorzystniejszej oferty. - Rozpiętość cenowa złożonych ofert była znacząca. Najdroższą ofertę złożyła polska firma „Trakcja PRK i I S.A.” z Warszawy - opiewała ona aż na 705,2 mln zł, a najtańszą firma włoska ASTALDI S.p.A, z Rzymu z ceną 434,8 mln zł. Pozostałe mieściły się w granicach od 473,3 mln zł do 585,5 mln zł.
Oferty zostaną teraz sprawdzone pod względem formalnoprawnym, zweryfikowane zostaną też przedstawione kosztorysy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę