Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Rajd busem przez Grajewo

Kamera policyjnego nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała karkołomne wyczyny drogowe litewskiego kierowcy jadącego „na trzeciego” przez Grajewo. 37-latkowi zatrzymano już prawo jazdy, a stanie on jeszcze przed sądem w trybie przyspieszonym. Policjanci zapowiadają, że będą domagać się wysokiej grzywny nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakazu prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

Rajd busem przez Grajewo

źródło: KWP Białystok

Jak podaje oficer prasowy KPP w Grajewie w niedzielny wieczór patrol drogówki jadący ul. Piłsudskiego zauważył nadjeżdżającego z naprzeciwka dostawczego citroena, którego kierowca w gęstym ulicznym ruchu wyprzedzał inne pojazdy „na trzeciego”. 
Samochód wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych kończąc taki manewr na przejeździe kolejowym. Przejeżdżając przez powierzchnię wyłączoną z ruchu i podwójną linię ciągłą zmuszał, chcących uniknąć zderzenia, nadjeżdżających z naprzeciwka kierowców do ucieczki na prawą stronę. Jednym z takich aut był również nieoznakowany, policyjny radiowóz wyposażony w wideorejestrator, który natychmiast ruszył za piratem drogowym nagrywając jego niebezpieczne wyczyny. Po zatrzymaniu ściganego samochodu okazało się, że za kierownicą zasiada 37-letni obywatel Litwy, a wewnątrz jest sześcioro pasażerów! Policjanci zatrzymali piratowi drogowemu prawo jazdy, a jego samego w policyjnym areszcie. Litwin stąd w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony do sądu razem z wnioskiem o ukaranie go za szaleńczą jazdę i popełnione w jej trakcie wykroczenia. W tej sprawie oskarżycielem publicznym będzie Policja, a sprawcy grozi grzywna nawet do 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terenie Polski.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę