Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Początek matur

Najbliższe dni będą mieć decydujący wpływ na ich przyszłe życie edukacyjne i zawodowe. To od wyników matury zależy na jak dobre studia uczeń będzie mógł pójść. 334 tysiące młodych ludzi rozpocznie w poniedziałek (5.05) zmagania z arkuszami egzaminacyjnymi. Wśród nich 11 tysięcy to młodzież z województwa podlaskiego. Na samym początku muszą się zmierzyć z językiem polskim.

Maturzyści mówią, że egzaminy na poziomie podstawowym z reguły nie są wymagające. Boją się jednak stresu, który może się pojawić po przeczytaniu pytań. Mówią jednak, że mają na to sposoby. Jedni medytują, inni łapią kilka głębokich oddechów, a jeszcze inni zaczynają rozwiązywać najłatwiejsze zadania, a potem wracają do tych najtrudniejszych.

Pierwszy egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym uczniowie zaczną pisać o 9:00. Na rozwiązanie testu będą mieć 170 minut. O 14:00 nieliczni maturzyści przystąpią do egzaminu z wiedzy o tańcu.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę