Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Rockowe przeboje lat 80. przepustką do kariery

Lady Pank, Perfect, Bajm, Rezerwat, Maanam, Kombi, Republika – przeboje tych i wielu innych polskich zespołów z lat 80. są tematem przewodnim VII Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej BIG BIT. Impreza organizowana przez Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych jest jednym z nielicznych tematycznych festiwali w kraju, skierowanych do utalentowanych wokalnie młodych ludzi. Wszyscy, którzy chcą spróbować swych sił przed mikrofonem mogą zgłaszać się do MDK-DŚT do 16 maja. Na najlepszych czekają nie tylko nagrody, ale też perspektywa dalszego rozwoju i kariery.

Hasłem tegorocznej edycji BIG BITU są ponadczasowe polskie rockowe przeboje lat 80., wciąż wykonywane nie tylko przez nadal działające legendarne zespoły i wykonawców.
– Wielu z nich w znakomitej formie funkcjonuje do dziś, nagrywa płyty, koncertuje i z powodzeniem rywalizuje na muzycznym rynku z młodymi zespołami, które często inspirują się dokonaniami swoich nieco starszych kolegów – podkreśla Bernard Karwowski, organizator festiwalu. – Nie mija też moda na lata 80. – przeboje z tej dekady to żelazny repertuar popularnych stacji radiowych, można je także często usłyszeć w muzycznych programach z udziałem wokalistów amatorów, w zremiksowanych wersjach rozbrzmiewają w klubach tanecznych.
Uczestnicy festiwalu zostaną w tym roku podzieleni na trzy kategorie wiekowe: najmłodszą, do klasy III szkoły podstawowej włącznie, szkół podstawowych klas IV-VI oraz gimnazjalną.
Zgłaszać mogą się wszyscy, nie tylko dzieci już śpiewające w przedszkolach, domach kultury czy w szkolnych zespołach, ale także debiutanci dopiero zaczynający swoją przygodę z muzyką. Festiwal może okazać się dla nich nie tylko ciekawą przygodą, ale też szansą na dalszy rozwój a nawet karierę, jeśli tylko zechcą śpiewać dalej i ćwiczyć pod kierunkiem wyśmienitych instruktorów z MDK-DŚT, odkrywców wielu, znanych z krajowych scen i programów telewizyjnych, wokalnych talentów.  
Termin zgłoszeń do konkursu mija 16 maja. Natomiast 23 maja odbędą się w MDK-DŚT przesłuchania konkursowe, zaś tydzień później zwycięzcy i laureaci wystąpią na festynie „Słoneczna estrada”. Wszystkie informacje o festiwalu oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie organizatora: http://www.mdk.4lomza.pl/index.php?wiad=853
– Jest to szansa na to, żeby zacząć śpiewać i pokazać się w ciekawym repertuarze! – podkreśla Bernard Karwowski. –  Wielu być może lata 80. kojarzą się ze stanem wojennym, kryzysem gospodarczym, pustymi półkami i marazmem ostatnich lat komunizmu w Polsce, ale przedostatnia dekada XX wieku to także druga fala popularności muzyki rockowej, festiwal w Jarocinie, Lista Przebojów Programu Trzeciego, wysyp przebojów i tuzin muzycznych idoli!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę