Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mniej ziemniaków w Łomży

W ubiegłym roku łomżyński Pepees skupił o 38% mniej ziemniaków niż w roku 2012. Taką informację podał zarząd spółki odpowiadając na jedno z pytań akcjonariuszy. Jak przekonuje powodem tak gwałtownego spadku skupu ziemniaków był przede wszystkim nieurodzaj ziemniaków, wynikający z niekorzystnej pogody w okresie wegetacji.

W konsekwencji plony były niskie i wyniosły 214 dt/ha, wobec 242 dt/ha w roku poprzednim. Zbiory ziemniaków w 2013 r. wyniosły 5,7 mln ton wobec 9 mln ton rok wcześniej. Taki poziom produkcji ziemniaków nie pokrył zapotrzebowania i spowodował gwałtowny wzrost cen. Wobec niedoboru na rynku ziemniaków jadalnych, rolnicy sprzedawali również ziemniaki przemysłowe jako jadalne, których cena była znacznie wyższa. Sytuacja ta spowodowała, że spółka PEPEES skupiła zaledwie połowę zakontraktowanych ziemniaków, co wpłynęło na niski poziom produkcji skrobi, a tym samym pogorszenie wyników finansowych – poinformował zarząd Pepeesu zaznaczając, że cena zakupu ziemniaków w roku 2013 była prawie o 10% wyższa niż w roku poprzednim.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę