Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Prawda ma znaczenie

Główne zdjęcie
Sąd Apelacyjny w Białymstoku

Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalił w czwartek apelację wniesioną w imieniu prezydenta Łomży, od wyroku Sądu Okręgowego w Łomży, który oddalił wniosek o nakazanie publikacji sprostowania do tytułu artykułu „Dodatkowe kryterium nie może być „widzimisiem” prezydenta”. Sąd Apelacyjny w Białymstoku w ustnym uzasadnieniu prawomocnego już wyroku zmiażdżył tezę, podnoszoną przez reprezentującego prezydenta prawnika z kancelarii Krzysztofa Czeszejko-Sochackiego, że „w niniejszej sprawie bez znaczenia jest prawdziwość opublikowanego artykułu”.

Artykuł z września ubiegłego roku opisywał wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie który unieważnił m.in. wydaną dwa lata wcześniej decyzję prezydenta Mieczysława Czerniawskiego rozdzielającą 11 zezwoleń na handel alkoholem w mieście. Przyznając koncesje dodatkowym „kryterium terytorialności” prezydent bezprawnie wyeliminował 8 podmiotów, które spełniały wszystkie wymagania określone przez Radę Miasta. 
Sąd Apelacyjny w Białymstoku oddalając już prawomocnie prezydencki wniosek o nakazanie publikacji sprostania podkreślał, że redaktor naczelny obowiązany jest opublikować „rzeczowe i odnoszące się do faktów sprostowanie nieścisłej lub nieprawdziwej wiadomości”. Odnosząc się bezpośrednio do uzasadnienia przedstawianego przez reprezentującego prezydenta Łomży prawnika, przekonującego, że „w niniejszej sprawie bez znaczenia jest prawdziwość opublikowanego artykułu”, podkreślał, że prawda ma znaczenie. 
Sąd podzielił w całości przedstawiane przez nas argumenty, że tytuł artykułu „Dodatkowe kryterium nie może być „widzimisiem” prezydenta” jest opinią wysnutą wprost z uzasadnienia wyroku NSA, którego obszerne fragmenty, na potwierdzenie tej tezy, zostały w artykule przywoływane.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę