Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

Mleczarnie pną się w górę

Grajewski Mlekpol na 85 miejscu, wysokomazowiecka Mlekovita na 88, a OSM Piątnica na 320 pozycji – to miejsca spółdzielni mleczarskich z regionu w najnowszym rankingu „Rzeczpospolitej” pięciuset największych polskich przedsiębiorstw w rankingu. Wszystkie mleczarnie awansowały, przy czym Piątnica aż o 29 oczek.

Lista 500 „Rzeczpospolitej” publikowana jest od 16 lat i uznawana jest za najlepszy tego typy ranking w Polsce. Z zestawienia wynika że 2013 rok był dla największych firm w kraju wyjątkowo ciężki rok. 
- Po raz drugi w 16-letniej historii naszej Listy firmy zmniejszyły obroty - zauważa Paweł Jabłoński z Rzeczpospolitej. 

Firm z regionu to nie dotyczy. Wszystkie trzy spółdzielnie mleczarskie zanotowały znaczące wzrosty przychodów. Mlekpol miał przychód wyższy o ponad 10% niż rok wcześniej czyli 3 mld 545 mln 212 tys zł. Mlekowita zanotowała wzrost o ponad 15,5% do 3 mld 503 mln 276 tys zł, a OSM Piątnica o 6,64% do 846 mln 657 tys. zł. 
Na licie 500 jest także – na 214 miejscu, co oznacza spadek o 20 pozycji - producent płyt meblowych, grajewski Pfleiderer, który w ubiegłym roku osiągnął przychody na poziomie 1 mld. 462 mln 139 tys zł, co jest wynikiem o 2% lepszym niż rok wcześniej.  

Liderem listy „Rzeczpospolitej” od lat pozostaje Orlen. Na 2. miejscu - uplasowała się sieć sklepów Biedronka.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę