Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Lista projektów obywatelskich ułożona

Około 1,7 mln złotych warte są projekty, które trafić mają pod ocenę i wybór mieszkańców w ranach realizowanego po raz pierwszy w Łomży budżetu obywatelskiego. Zespół Koordynujący zatwierdził listę zadań, których realizacja byłaby możliwa jeszcze w tym roku w ramach wydzielonych z budżetu Łomży na ten cel 300 tys zł do budżetu obywatelskiego. Z 35 zgłoszonych pozostało 28 projektów – cztery całkowicie wyleciały, a pięć innych zgrupowano w dwa nowe.

Jak podaje ratusz członkowie Zespołu nie oceniali zadań pod względem merytorycznym – kwalifikowali te, które otrzymały 4 punkty przyznawane przez merytoryczne wydziały ratusza (za to, czy jest to zadanie i majątek miasta, czy koszt inwestycji nie przekracza kwoty na realizację budżetu obywatelskiego na 2014 rok oraz czy jest szansa realizacji inwestycji do końca roku). I po tej weryfikacji wyleciały cztery projekty:
- „Więcej miejsca do spaceru” w Parku Jana Pawła II – z uwagi na fakt, że miasto posiada dokumentację na modernizację Parku, która kompleksowo zmienia zagospodarowanie Parku.
- „Budowa ul. Piaskowej – I etap” - proponowane zadanie nie mieści się w kwocie 300 tys. zł, niemożliwe jest wykonanie tego zadania w tym roku ze względu na konieczność opracowania dokumentacji technicznej.
- „Boisko do nauki i gry w piłkę nożną dzieci i młodzieży”, zlokalizowane na trawiastym terenie między wałami, za obecnym boiskiem tartanowym, w kierunku ul. gen. Raganowicza (dawna Strzelnica) – inwestycja nie zmieści się na będącej własnością Miasta działce – druga jest w chwili obecnej w użytkowaniu wieczystym Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
- „Łomżynskie sgraffito” na miejskiej kamienicy przy ul. Farnej – Konserwator Zabytków nie wyraża zgody na realizację tego przedsięwzięcia, „z uwagi na opracowaną w 2013 r. koncepcję kolorsytyczną kamienic z arkadami”.

Natomiast sami wnioskodawcy zaproponowali połączenie kilku projektów. Zgrupowane zostały „Budowa chodników w ciągu szlaku komunikacji pieszej” przy ul. Polowej i M.C. Skłodowskiej oraz „Alejka Marii Skłodowskiej–Curie – remont i modernizacja” dotycząca chodnika łączącego ul. M. Skłodowskiej – Curie z osiedlem przy ul. Dmowskiego w zadanie pod nazwą „Alejki Marii Curie-Skłodowskiej” oraz „Światło przegania złoczyńców”, „Park dla ludzi, nie dla meneli”, „Bepieczny plac zabaw”, zlokalizowane na terenie tzw. zielonym między ul. Wojska Polskiego 29, ul. Dmowskiego 8, ul. Kaktusową i przedszkolem „Mały Artysta”, w zadanie pod nazwą „Park dla ludzi, nie dla meneli”.

Głosowanie i wybór wniosków do realizacji odbędą się w dniach 12-26 maja, ale już teraz  autorzy wniosków mogą zacząć zachęcać mieszkańców Łomży do głosowania na ich pomysł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę