Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Płacowe zaległości

Jak wynika z dorocznego raportu białostockiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy w 2013 roku 60 pracodawców nie wypłaciło ponad 4-rech milionów 300 tysięcy złotych pensji blisko 2. tysiącom pracowników.

To tylko niewypłacone pensje - natomiast drugie tyle pracodawcy zaoszczędzili nie wypłacając pracownikom należnych dodatków - między innymi za nadgodziny czy ekwiwalenty za urlopy. W sumie zaległości pracodawców wobec zatrudnionych przekroczyły 10 milionów złotych.

Chociaż jest to znaczna kwota, to jednak jest to o wiele lepsza sytuacja niż przed dwoma laty. W najbardziej kryzysowym 2012 roku, podlascy pracodawcy nie wypłacili pracownikom blisko 15 milionów złotych pensji. 

Generalnie - jak wynika z danych białostockiej inspekcji - zaległości płacowe odnotowano średnio w co trzeciej skontrolowanej firmie. 

W przypadku pensji - główną przyczyną były poważne kłopoty finansowe zakładów. Natomiast zdaniem inspektorów - niewypłacanie należnych dodatków, to przede wszystkim efekt nieznajomości lub świadomego ignorowania prawa.

W wyniku kontroli Państwowej Inspekcji Pracy pracownikom udało się odzyskać nieco ponad połowę wszystkich zaległości.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę