Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nowy doradca prezydenta Czerniawskiego

Główne zdjęcie
Maciej Gryguc

Maciej Gryguc (52 lata), dziennikarz z 25-letnim stażem, były rzecznik prasowy Pepees S.A. został nowym etatowym doradcą prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Maciej Gryguc został zatrudniony w ratuszu na pół etatu. Formalnie jest drugim urzędowym doradcą prezydenta Łomży. Od niemal roku funkcję tę – na cały etat – pełni także była dziennikarka Ewa Sznejder.

Maciej Gryguc to wieloletni dziennikarz łomżyńskiego oddziału Kuriera Porannego, a później także Gazety Współczesnej. W latach 2007-2013 był rzecznikiem prasowym giełdowej spółki Pepees S.A. Przez ostatnie kilka miesięcy współpracował z jedną z łomżyńskich redakcji prasowych.  
Gryguc doradcą prezydenta Czerniawskiego jest formalnie od wtorku 15 kwietnia. Został zatrudniony na pół etatu.

Prasowi doradcy prezydenta
Prezydent Mieczysław Czerniawski zaraz po objęciu urzędu w grudniu 2010 roku zatrudnił jako asystenta byłego wieloletniego dziennikarza Polskiego Radia Białystok Wawrzyńca Kłosińskiego, a także trzech doradców: Jerzego Brzezińskiego – byłego prezydenta miasta, Macieja Wałkuskiego swojego zięcia, oraz dziennikarza Jacka Babiela. Kilka miesięcy później do grona prezydenckich doradców dołączył Robert Czapla (na pół etatu). 
Z biegiem czasu prezydent wymienił grono doradców. Szybko - po kłótni o „bilans otwarcia” - rozstał się z byłym prezydentem, a nieco później jego asystent wygrał konkurs na miejskiego urzędnika. Z grona doradców odeszli także Jacek Babiel, który wrócił do profesji dziennikarskiej, i prezydencki zięć, który znalazł zatrudnienie w nowej miejskiej spółce Park Przemysłowy Łomża. W połowie ubiegłego roku prezydenta opuścił ostatni ze „starych” doradców Robert Czapla. 
W tym samym czasie pracę na etacie doradcy u prezydenta znalazła Ewa Sznejder - wieloletnia dziennikarka miejscowej „placówki” TVP Białystok. Przez 10 miesięcy była ona jedynym etatowym doradcą prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego. Teraz dołączył do niej inny doświadczony dziennikarz Maciej Gryguc.

Warto dodać, że w ratuszu zatrudnione są także dwie inne osoby ds. „polityki informacyjnej” i obsługi medialnej. To Łukasz Czech i – także była wieloletnia dziennikarka radiowa Anna Sobocińska, która pełni funkcję rzecznika prasowego prezydenta.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę