Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Adam Jankowski i „Mechaniak” najlepsi w Infoteście 2014

Główne zdjęcie
Zwycięzca Adam Jankowski

- Jestem bardzo zaskoczony tym zwycięstwem i, prawdę mówiąc, nie spodziewałem się go w ogóle, bo konkurencja była bardzo silna, a mnie nie najlepiej rozwiązywało się zadania w finale... – mówił Adam Jankowski, trzecioklasista Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących w Łomży, tuż po ogłoszeniu wyników finału I Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego Infotest 2014, jaki zorganizowała Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości. Drugie miejsce zajął uczeń z pierwszej klasy ZSMiO Jakub Lipiński, zaś trzecie – Adam Cimochowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Niećkowie. Drużynowo także triumfowała w Infoteście2014 12-osobowa ekipa „Mechaniaka”, którą przygotowywał 29-letni nauczyciel informatyki Michał Niedźwiecki.

Podobnie jak zwycięzca Infotestu 2014 zaskoczony był również jego nauczyciel.

- W pierwszej edycji dość silnie obsadzonego konkursu informatycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych lokowałem Adama w pierwszej dziesiątce 269 uczestników, ale nie przypuszczałem, że chłopak sięgnie po tak zaszczytne zwycięstwo – dzielił się pierwszymi wrażeniami Michał Niedźwiecki. - Stawiałem raczej na Kubę Lipińskiego, który przychodził do mnie na kółko informatyczne, kiedy przygotowywałem go do innego konkursu informatycznego. A jaki jest Adam...? Sumienny, dużo pracuje na lekcjach i samodzielnie. Jest kulturalny, otwarty i wesoły. Dociekliwy, zadaje moc pytań.

Adam Jankowski dostał w nagrodę nowoczesny tablet, który – jak planuje triumfator - „przyda się do mobilnego wykorzystania materiałów edukacyjnych”. Z kolei młodszy kolega Jakub Lipiński otrzymał dysk przenośny i materiały dydaktyczne, zaś niećkowianin – urządzenie wielofunkcyjne. Niespodziankę zrobił aż 48 uczestnikom finałowej gali w PWSIiP Krzysztof Cwalina, prezes koła Polskiego Towarzystwa Informatycznego w Łomży, wręczając na pamiątkę pendriv'y po 8 GB.
- Nasz konkurs pewnie nie odbyłby się z pompą, gdyby nie ludzie wielkiego serca, którzy na nasz apel odpowiedzieli natychmiast – dziękowała sponsorom i gratulowała zwycięzcom doktor Aneta Wiktorzak, pomysłodawczyni Infotestu 2014 i organizatorka z Instytutu Informatyki i Automatyki PWSIiP. - To pierwszy konkurs, ale obiecuję, że nie ostatni, gdyż mam zamiar go rozpropagować, tak że w drugiej edycji na uroczystej gali rozdania nagród pełna będzie cała aula naszej uczelni.

Jedyną uczestniczką finału była Karolina Pieńkowska z drugiej klasy Katolickiego Liceum w Łomży, którą uczył informatyki Andrzej Piotrowski.

- Najpierw wypełnialiśmy test z około 40 pytań, dotyczących różnych języków z zakresu programowania – opowiadała rodzynka pośród informatyków. - Do konkursu przystąpiłam tylko po to, aby spróbować swoich umiejętności. Jestem dzisiaj pewna, że wezmę udział w drugiej edycji Infotestu 2015 i wybiorę studia z informatyki. To dziedzina z wielką przyszłością, bo komputery i sieci spotykamy dziś w każdej dziedzinie życia.

Robert M. Derewońko

210407125521.jpg
Foto: Zwycięzca Adam Jankowski
Foto: Dr Aneta Wiktorzak (PWSIiP)
Foto: Uczniowie I LO
Foto: Uczniowie
Foto: Zaproszeni goście i sponsorzy
Foto: Dr Dariusz Surowik (PWSIiP)
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Opiekunowie finalistów
Foto: Adam Cimochowski (III miejsca)
Foto: Karolina Pieńkowska
Foto: Dr Dariusz Surowik (PWSIiP), Jakub Lipiński (II miejsce) i Piotr Kłys (LCS)
Foto: Zbigniew Forenc (Novum), Mirosława Kluczek i zwycięzca Adam Jankowski

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę