Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Konkurs Wiedzy Biblijnej

Główne zdjęcie
Fot. Aleksandra Adamczyk

Adrian Karwowski, uczeń II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży, zwyciężył etap diecezjalny XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenia Civitas Christiana. Tym samym Adrian został zakwalifikowany do finału krajowego konkursu, który odbędzie się na początku czerwca w Niepokalanowie.

Diecezjalny finał konkursu odbywał się łomżyńskim drugim liceum. Wzięło w nim udział blisko 90 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych diecezji łomżyńskiej, którzy musieli wykazać się znajomością 1 i 2 Księgi Królewskiej oraz Ewangelii wg Św. Marka. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, której przewodniczył Ks. Jan Krupka – biblista, oraz O. Mirosław Ferenc. Jak przekazują organizatorzy pierwsza część konkursu miała formę pisemną, a arkusz zawierał pytania otwarte oraz zamknięte. Po niej tylko 7 uczestników z największą ilością punktów zakwalifikowało się do drugiej - ustnej części konkursu. To w niej wyłoniono zwycięzcę.  Pierwsze miejsce zajął Adrian Karwowski uczeń II LO im. Marii Konopnickiej w Łomży i tym samym został zakwalifikowany go finału konkursu, który odbędzie się w dniach: 2-3 czerwca 2014 roku w Niepokalanowie. Drugie miejsce zajęła Klaudia Zdunek uczennica I LO w Wyszkowie, zaś trzecie miejsce zdobyła Natalia Ogrodnik uczennica LO im. Króla Kazimierza Jagielończyka w Wysokiem Mazowieckiem. 

Jak przekazują organizatorzy diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczniowie przed zmierzeniem się z pytaniami konkursowymi, oraz ich katecheci i nauczyciele uczestniczyli w Nabożeństwie Słowa, któremu przewodniczył O. Mirosław Ferenc, po czym słowo do zgromadzonych skierował biskup Janusz Stepnowski.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę