Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Ze smykałką do historii

Główne zdjęcie
Marcin Sokołowski

O polskim czynie zbrojnym w okresie II wojny światowej wie bardzo dużo – najwięcej z młodych mieszkańców Łomży i województwa. Marcin Sokołowski uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława w Łomży zdobył tytuł laureata w eliminacjach wojewódzkich XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej”. Tym samym zakwalifikował się do udziału w centralnych eliminacjach, gdzie zmierzy się z laureatami wojewódzkimi z całej Polski.

Jest to już kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Andersa w Łomży w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego.(…)”.  W roku szkolnym 2011/2012 tytuł laureata na etapie centralnym zdobył Michał Mieczkowski, a w roku szkolnym 2012/2013 laureatem w eliminacjach centralnych został Maciej Zduńczyk. 
Wszystkich uczniów, także Marcina, do konkursu przygotowała szkolna nauczycielka historii pani Jadwiga Tomaszewska.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę