Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Wideoczat z pasjami i z gwiazdami

Emilian Kamiński był gościem wirtualnego spotkania z czytelnikami w Oddziale Zbiorów Specjalnych MBP w Łomży. Wideo konferencja na żywo z popularnym aktorem i twórcą Teatru Kamienica zainaugurowała drugi cykl czwartkowych „Spotkań z pasjami”, podczas których seniorzy mogą poznać popularne osoby z zupełnie innej, często prywatnej strony, zadać im pytanie oraz sporo dowiedzieć, również o nowych technologiach. – Cały czas się dokształcamy! – mówi Halina Galińska. – I tak jak młodzież korzystamy z różnych dobrodziejstw: smartfonów, internetu – ja już od siedmiu lat mam wszystkie komunikatory w domu. Dlatego trzeba być aktywnym, bo jak człowiek żyje to powinien wychodzić do ludzi, a nie zamykać się w czterech ścianach!

Ubiegłoroczna seria adresowanych do starszych osób spotkań ze znanymi, pełnymi pasji ludźmi, cieszyła się tak dużym powodzeniem, że Fundacja Orange postanowiła kontynuować ten projekt. Jak podkreślają organizatorzy, uczestnicy zajęć deklarują wzrost poczucia własnej wartości, chęć działania i angażowania w czynności rozwijające rozmaite pasje oraz chcą odkrywać historię swojego miasta czy regionu. Dlatego też gościem spotkania inaugurującego kolejną odsłonę tego edukacyjno-animacyjnego projektu był Emilian Kamiński. Nie bez przyczyny nosiło ono tytuł „Miasto moje, a w nim najpiękniejszy mój świat”, bowiem popularny aktor jest lokalnym patriotą, bardzo przywiązanym do swej rodzinnej Warszawy.
Nie są to w jego przypadku tylko deklaracje bez pokrycia, bo Teatr Kamienica założył w wyremontowanej od podstaw kamienicy z 1900 r., zaś poza spektaklami prowadzi też liczne działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Wśród nich jest projekt polegający na stworzeniu makiety Warszawy z sierpnia 1939 r., z wielką dokładnością ukazującą przedwojenną stolicę.
Aktor nie zamyka też swego teatru przed sierotami czy osobami wykluczonymi i bezdomnymi, organizuje też spektakle z udziałem osób niepełnosprawnych. Większość uczestników spotkania nie znała go od tej strony, tak więc opowieść Kamińskiego spotkała się z ogromnym zaciekawieniem słuchaczy, podobnie jak ilustrujące ją filmy. 
– Jestem bardzo zadowolona ze spotkania z tym aktorem! – podkreśla Jadwiga Nerko. – A bywam na nich zawsze, kiedy tylko tu są, bo naprawdę warto brać udział w czymś takim.
– Tu jest tak miło, że nie sposób nie przyjść! – dodaje Halina Galińska. – Dlatego przychodzimy jak tylko możemy, bo nasz wiek ma swoje dobre i złe strony, kiedy zdrowie szwankuje. Dlatego człowiek, o ile tylko da radę chodzić i rozsądnie myśleć, nie powinien rezygnować z takich interesujących spotkań!
Kolejne odbędzie się w czwartek 24 kwietnia, a jego gościem będzie Katarzyna Miller, która opowie jak odkryć w sobie pasję i zmienić swe życie na lepsze.
– Bardzo zależy nam na tym, by zachęcić ludzi do wyjścia z domu i spotkań w naszej bibliotece, miejscu przyjaznym dla każdego – podkreśla Anna Kamińska z Oddziału Zbiorów Specjalnych MBP. – Głównym celem projektu „Spotkania z pasjami” jest aktywizacja społeczna seniorów, rozbudzenie w nich chęci dzielenia się swoją wiedzą z innymi, kreatywnego wykorzystywania czasu wolnego oraz rozwijanie swoich pasji. Dlatego zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszej biblioteki!

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: MBP w Łomży

200829104429.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę