Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Wystarczy na paczki dla kilkuset rodzin

Główne zdjęcie
fot. ptaki-ptakom.net

Ponad półtorej tony żywności zebrali harcerze i wolontariusz zaangażowani w Świąteczną Zbiórkę Żywności Polskiej Federacji Banków Żywności. Harcerze z 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom z Łomży, Hufiec Kolno oraz około 80 wolontariuszy z łomżyńskich szkół w piątek i sobotę zbierali żywność w największych marketach w mieście. - Dzięki Polskiej Federacji Banków Żywności możemy w Łomży zorganizować paczki dla około 200-300 rodzin – podkreślają harcerze wskazując, że z pomocy korzystają także imigranci, a także Domy Samotnej Matki w Nieławicach i Laskach, oraz kuchnia Caritas, gdzie systematycznie dostarczana jest żywność.

- Myśleliśmy, że w skutek braku pracy, narzuconych wyższych podatków, opłat za energię, bezdomności i innych zawirowań finansowych, które negatywnie wpływają na łomżyńskie społeczeństwo, Wielkanocna Zbiórka Żywności, nie odniesie sukcesu, ale źle myśleliśmy. Zamożna część społeczeństwa zadbała o pełne kosze dla naszych wolontariuszy, ale ubodzy też wrzucali żywność do naszych koszy – podkreślają harcerze z 59 Drużyna Harcerska Ptaki Ptakom z Łomży. - Podczas tej zbiórki świątecznej zebraliśmy ogółem 1564,15 kg artykułów spożywczych, m.in. konserwy mięsne, rybne, słodycze, olej, ryż, makaron, cukier, mąkę, dżemy i wiele innych.
Harcerze i wspierający ich wolontariusze stali z koszami w kilkunastu sklepach w Łomży. Do akcji przystąpiły markety Biedronki, Stokrotki, Lidla, Kaufland, Tesco i Polo Market. 
- Do wolontariatu zgłosiło się 80 wolontariuszy, uczniów naszych łomżyńskich szkół. Wśród tej grupy wypada nam podać nazwiska i imiona wyjątkowej młodzieży pochodzenia czeczeńskiego, którzy już kilkukrotnie włączyli się do zbiórek organizowanych przez naszą drużynę: Arbi Alkhastolow, Layla Akhmayewa, Zurab Dorsigow, Amrudin Akbulator, Mensur Mansurow, Aminat Akbulator. Jeden z nich jest członkiem naszej drużyny harcerskiej.

Harcerze dziękują także dyrekcji Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych nr 3 w Łomży, gdzie wydzielono pomieszczenie w którym magazynowana jest zebrana żywność. 
- W tym magazynie przygotujemy paczki dla rodzin wielodzietnych, które przez to, że w naszym kraju panuje wielkie bezrobocie, nie mają pracy i dlatego zaliczają się do rodzin ubogich – podkreślają harcerze z drużny Ptaki Ptakom.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę