Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Działki w Podstrefie Łomża wystawione na sprzedaż

Główne zdjęcie
Działka "za Gaspolem"

Ogłoszenie o sprzedaży działek w Podstrefie Łomża Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ukazało się w ogólnopolskiej branżowej prasie. Na sprzedaż wystawiono cztery działki znajdujące się „za Gaspolem” oraz dwa kompleksy działek po przeciwnej stronie ul. Akademickiej. Łącznie na sprzedaż jest 5,2 ha gruntów objętych podstrefą ekonomiczną. Działki wyceniono od 530 tysięcy do ponad miliona złotych.

Działka "za Gaspolem"
Działka "za Gaspolem"

Ogłoszenie dotyczy tzw. przetargu łącznego na sprzedaż nieruchomości i udzielenie zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Cena uzyskana w przetargu za grunt jest głównym ale nie jedynym kryterium oceny złożonych wniosków. Liczyć będzie się także min. planowana wielkość zatrudnienia (20%), oraz nakładów (15%). 
Jak podała SSSE w ogłoszeniu nieruchomości stanowiące przedmiot przetargu nie są obciążone ograniczonymi prawami rzeczowymi i nie są przedmiotem zobowiązań. Ponadto nieruchomości te,  nie są objęte aktualnym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a jedynie Decyzjami Prezydenta Łomży o warunkach zabudowy dla inwestycji polegającej  na budowie budynków produkcyjno - usługowych, magazynowo – składowych i biurowo - administracyjnych o profilach nieuciążliwych w branżach nie podlegających  wykluczeniom na terenach specjalnych stref ekonomicznych.
Przedsiębiorczy zainteresowani inwestycjami na terenach Podstrefy Łomża  swoje oferty mogą składać do 10 czerwca. Aby wziąć udział w przetargu dzień wcześniej muszą wpłacić wadium wynoszące – zgodnie z umową podpisaną pomiędzy SSSE a miastem Łomża – 20% wartości sprzedawanej działki. 
Drugim koniecznym warunkiem udziału w przetargu jest także wykupienie w terminie do 20 maja 2014 r. Specyfikacji Istotnych Warunków Przetargu dotyczącej nieruchomości, która będzie stanowiła przedmiot oferty. Jest ona do nabycia w siedzibie SSSE S.A. w Suwałkach w cenie 10 000,00 zł + 23 % VAT.

Zgodnie z zawartą dwa lata temu umową pomiędzy miastem a SSSE jeśli dojdzie do sprzedaży działek w Podstrefie Łomża, Suwalska SSE otrzyma od miasta prowizję w wysokości 14% kwoty uzyskanej z przetargu plus VAT.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę