Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

MPEC będzie miał dwuosobowy zarząd i...

Nowy zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży składa się z dwóch osób – przekazano po czwartkowych posiedzeniach Zgromadzenia Wspólników (prezydenta Łomży) i Rady Nadzorczej miejskiej spółki. Do nowego zarządu prezydent Mieczysław Czerniawski nie zgłosił dotychczasowej wiceprezes Jadwigi Cwaliny. Ma ona jednak pozostać w spółce.

Jak przekazała rzeczniczka prezydenta Łomży w komunikacie po posiedzeniu Zgromadzenia Wspólników Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, którą to funkcje jednoosobowo pełni prezydent Mieczysław Czerniawski, „prezydent zaproponował Radzie Nadzorczej dwuosobowy skład Zarządu spółki MPEC”. Rada Nadzorcza przegłosowała wniosek w głosowaniu tajnym i zdecydowała, że: prezesem został dotychczasowy prezes Marian Mielcarek, a wiceprezesem dotychczasowy wiceprezes Ryszard Fiedorowicz.
- Dotychczasowa wiceprezes Jadwiga Cwalina nie weszła w skład zarządu. Pozostaje jednak dalej w strukturach MPEC. Nowy regulamin organizacji spółki określi rolę jaką będzie ona pełniła – podała Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży. 

Zysk przede wszystkim na nagrody i dywidendę
Podczas tego samego posiedzenia prezydent Czerniawski ustalił również, że nagrody roczne członkom zarządu MPEC zostaną wypłacone w wysokości 1,5-krotności ich przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w 2013 roku, mimo propozycji Rady Nadzorczej mówiącej o jej 2-krotności. Ponadto podjął uchwałę w sprawie podziału zysku spółki za 2013 rok, który wyniósł 1 mln 49 tys. 900 zł netto. Podział zysku wygląda następująco:

  • kapitał zapasowy – 100 tys. zł
  • nagrody do podziału dla załogi – 579 tys. zł
  • zwiększenie Funduszu Świadczeń Socjalnych – 17 tys. zł
  • dywidenda – 350 tys. zł

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę