wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@

Piłkarskie wicemistrzynie z Piątnicy

Dopiero w rzutach karnych piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy przegrały finał wojewódzki turnieju Z Podwórka Na Stadion o „Puchar Tymbarku”. Wcześniej podopieczne Marcina Zabielskiego wygrały etap powiatowy pokonując pięć drużyn, oraz świetnie radziły sobie w etapie wojewódzkim dochodząc do finałowego, zaciętego meczu o pierwsze miejsce z drużyną SP Poświętne. W meczu tym nie padła nawet jedna bramka, dlatego o zwycięstwie przesądziły rzuty karne.

Piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy
Piłkarki ze Szkoły Podstawowej w Piątnicy

Finał wojewódzki turnieju o „Puchar Tymbarku” rozgrywany był w Sokółce. Dziewczyny z Piątnicy w grupie pokonały 2:0 SP Michałowo oraz zremisowały 2:2 z SP Suchowola awansując do półfinałów. Tu gładko 4:0 wygrały z SP Stare Zakrzewo, by móc w finale rozgrywek spotkać się z drużyną SP Poświętne. 
- Dziewczęta obu drużyn były bardzo zmęczone po wcześniejszych meczach – relacjonuje Marcin Zabielski, opiekun piłkarek z Piątnicy. - W meczu finałowym był remis 0:0 i o zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, które jak każdy kto gra w piłkę wie, że są loterią. Niestety nasze piłkarki po 3 seriach rzutów karnych przegrały 2:1 i tym samym zajęły bardzo dobre drugie miejsce.

Drużyna dziewcząt SP Piątnica w rozgrywkach o „Puchar Tymbarku” wystąpiła w składzie: Kamila Zabielska, Gabriela Kozicka, Karolina Dudzińska, Klaudia Puławska, Patrycja Sawicka, Dominika Wysocka, Iga Gąsiewska, Dominika Kwiatkowska, Zuzanna Pieciak, Maja Chudzik, oraz Kinga Lewandowska – uczennica SP Dobrzyjałowo, która grała w reprezentacji SP Piątnica.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0