Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Oszuści naciągają na promocyjne aparaty słuchowe

Około 2 tysięcy złotych stracił 86-letni mieszkaniec Łomży, kupując aparat wzmacniający słuch rzekomo w promocyjnej, a jak się okazało w znacznie zawyżonej cenie. Niestety to nie jedyny tego typu przypadek. Na zakup takiego samego aparatu wzmacniającego słuch dał się namówić także 73-latek, tyle, że tym razem aparat kosztował „jedyne” 400 złotych. Scenariusz działania oszustów był identyczny. Teraz pary oszustów, podających się za przedstawicieli firmy, zajmującej się dystrybucją sprzętu medycznego, poszukują policjanci.

Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży najprawdopodobniej w ubiegłą niedzielę po południu do starszego mieszkańca miasta zapukała para młodych ludzi, przedstawiając się jako przedstawiciele firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu medycznego. Mężczyzna i kobieta oferowali sprzedaż po „bardzo atrakcyjnej cenie” aparatu wzmacniającego słuch. 86-latek zaciekawiony ofertą zaprosił nieuczciwych przedstawicieli do mieszkania. Tam po ponownym wysłuchaniu, wydawałoby się, bardzo kuszącej propozycji zdecydował się na zakup owego sprzętu. Aparat wzmacniający słuch kupił za „jedyne” 2 tysiące złotych. Niestety, następnego dnia, podczas wizyty kontrolnej u lekarza, dowiedział się, że tego typu aparat słuchowy warty jest nie więcej jak 50 złotych. Wtedy to, 86–latek, o całym zdarzeniu powiadomił Policję. 
Okazało się, że w identyczny sposób wcześniej został oszukany 73–letni mieszkaniec Łomży. Teraz łomżyńscy mundurowi szukają oszustów.

Para oszustów podających się za przedstawicieli firmy medycznej to:

  • mężczyzna w wieku około 35 lat, 180 cm wzrostu, szczupła sylwetka włosy krótkie, pociągła twarz
  • kobieta w wieku około 35 lat, 165 cm wzrostu, włosy ciemny blond spięte w kucyk.

Łomżyńscy policjanci apelują o ograniczone zaufanie do obcych. Pamiętajmy, że oszuści i złodzieje podają się za członków rodziny, pracowników gazowni, wodociągów, przedstawicieli handlowych. Nierzadko wybierają na ofiary osoby starsze, samotnie mieszkające. Nie wpuszczajmy przypadkowo poznanych osób do naszych mieszkań i nie afiszujmy się posiadanym majątkiem. Bądźmy podejrzliwi, gdy ktoś zasłaniając się pośpiechem ponagla nas o szybkim podjęciu ważnych finansowych decyzji. Jeżeli podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę