Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Będzie zmiana we władzach MPEC?

Upływa kolejna kadencja zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Na najbliższych czwartek zwołano posiedzenia Zgromadzenia Wspólników miejskiej spółki i Rady Nadzorczej. Najpierw pełniący funkcje właścicielskie prezydent Łomży ma skwitować ubiegłoroczne działania „starego” zarządu m.in. przyznając mu nagrody roczne, po czym Rada Nadzorcza formalnie musi wybrać „nowy” aby było komu kierować spółką. Praktyką było powoływanie starego zarządu na nową kadencję, ale tym razem może już tak nie być. Obecna wiceprezes spółki Jadwiga Cwalina w tym roku skończy 63 lata, ma już więc pełne prawa emerytalne, a zgodnie z regulaminem zarząd MPEC-u może liczyć od jednej do trzech osób.

Dziś zarząd MPEC liczy trzy osoby. Zarówno wiceprezes Cwalina jak i prezes Marian Mielcarek (także w tym roku kończy 63 lata) kierują spółka od chwili jej powstania. 10 lat temu, gdy zarówno prezes Mielcarek jak i wiceprezes Cwalina zostali na kilka miesięcy zawieszeni przez prokuratora w wykonywaniu swoich czynności wprowadzono – początkowo twierdzono, że tymczasowo - trzeciego członka zarządu – wiceprezesa Ryszarda Fiedorowicza (1955r.).
Po kilku miesiącach zawieszeni prezes i wiceprezes powrócili do wykonywania swych obowiązków, i od tego czasu zarząd w MPEC pozostał już trzyosobowy. Formalnie – zgodnie z regulaminem, jego członków powołuje i odwołuje Rada Nadzorcza, przy czym kadencja zarządu trwa cztery kolejne lata. I właśnie teraz się kończy. Jeszcze wczoraj wysłaliśmy w tej sprawie pytania zarówno do MPEC jak i do prezydenta miasta, ale  póki co nie ma żadnych odpowiedzi. W związku z upływem kadencji i koniecznością wyboru nowego zarządu nie było żadnej informacji ani ogłoszenia o ewentualnym poszukiwaniu kandydatów na... Okazuje się, że nie ma takiego obowiązku. 
Wart przypomnieć, że w ubiegłym roku w podobny sposób odbyły się wybory władz drugiej miejskiej spółki Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Po posiedzeniu Walnego Zgromadzenia Wspólników, czyli prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego, który dokonał zmian w składzie Rady Nadzorczej jego rzeczniczka poinformowała: „Rada po ukonstytuowaniu się wybrała Zarząd Spółki. Pomimo rozpatrywania dwóch kandydatur na Prezesa Zarządu, funkcję tą dalej będzie pełnił Grzegorz Piotr Lewańczuk. Jego zastępcą pozostał Gilbert Okulicz – Kozaryn.”


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę