Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

W niedzielę śpimy krócej

W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni. W nocy wskazówki zegarów powinniśmy przesunąć z godz. 2.00 na 3.00. Efektem będzie krótsza noc, więc jeśli ktoś przywykł do wstawania o stałej godzinie to albo się nie wyśpi, albo zaśpi...

Generalnie zmiana czasu ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii, choć opinie co do tych korzyści są podzielone. W Polsce zmiana czasu po raz pierwszy została wprowadzona w okresie międzywojennym. Później na zmianę w latach 1946-1949 zegarki były przestawiane, od 1950 do 1956 nie były przestawiane, od 1957 do 1964 znowu były przestawiane, po czym aż do 1977 roku znowu z tego zrezygnowano. I dopiero od 1977 stale dwa razy do roku zmieniamy czas – wiosną na letni, a jesienią na zimowy.

UE czas też reguluje

Zmiana czasu w Unii Europejskiej następuje zgodnie z dyrektywą UE 2000/84/EC w ostatnią niedzielę marca zegary przestawia się godzinę do przodu, a w ostatnią niedzielę października  o godzinę do tyłu. Zmiana z czasu letniego na zimowy, czyli astronomiczny nastąpi w nocy z soboty (25 października) na niedzielę (26 października) 2014 r., czyli za 7 miesięcy.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę