Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@

Drogowcy szykują się na Przykoszarową i Browarną

Główne zdjęcie
Robert Skarżyński, Mieczysław Czerniawski, Sławomir Moczydłowski i Beniamin Dobosz

Na początku kwietnia powinny się rozpocząć remonty i przebudowy ulic Przykoszarowej i Browarnej. Przetargi na ich wykonanie wygrały firmy mające siedziby w Łomży – Makbud i Bik-Projekt. - Bardzo zależało nam aby wszyscy nasi podwykonawcy pochodzili z Łomży i to się udało – mówił Sławomir Moczydłowski z Makbudu, po podpisaniu umowy z miastem na remont ulicy Przykoszarowej. - Po przekazaniu placu budowy, przedstawimy projekt organizacji ruchu i po jego zaakceptowaniu natychmiast rozpoczynamy prace. Będziemy się starać, aby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze – dodawał zaznaczając, że tam gdzie będzie to możliwe odcinku ulicy będą wyłączane z ruchu, a tam gdzie takiej możliwości nie będzie remont będzie odbywał się na połowie jezdni, a ruch będzie puszczany wahadłowo.

Remont ulicy Przykoszarowej zgodnie z podpisaną dziś w ratuszu umową ma kosztować nieco ponad 4,6 miliona złotych. Podczas przebudowy ulica Przykoszarowa o długości 1264 metrów zyska nową nawierzchnię jezdni wraz z podbudową. W ramach prowadzonych prac wykonane zostaną również m.in. dwie zatoki autobusowe, parkingi i zatoki postojowej, a także chodniki i ścieżki rowerowe. Wszystko ma zostać wykonane do połowy października tego roku.
Więcej czasu na przebudowę i budowę ulicy Browarnej ma firma BIK-PROJEKT z Łomży, która także dziś podpisała umowę z miastem. Za niespełna 9,4 mln zł ma ona przebudować istniejący odcinek ulicy od Wojska Polskiego oraz zbudować jej przedłużenie do ulicy Nowogrodzkiej, wraz z budową nowego mostu na Łomżyczce. Zgodnie z umową prace mają być zakończone wiosną 2015 roku, ale prezes firmy Robert Skarżyński podkreśla, że ulicę i most będą starali się wybudować jeszcze w tym roku pozostawiając na przyszłoroczną wiosnę jedynie zagospodarowanie zieleni. Także w przypadku Browarnej prace mają ruszczyć na początku kwietnia, po zaakceptowaniu przez miasto zaproponowanej tymczasowej organizacji ruchu. 
- Rozważane są dwie możliwości, albo cały ruch z osiedla będzie odbywał się ulicą Włókienniczą, albo na Browarnej remont będzie prowadzony na połowie jezdni – mówił Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży.  

Wystarczyłoby i na Zawadzką?
Obie ulice przebudowywane będą w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projekt trzeciego etapu „usprawnienia drogowych połączeń regionalnych w granicach miasta Łomży”. Na liście do realizacji w projekcie jest też  pół dwujezdniowej ulicy Meblowej – od strony Poznańskiej. Jak przyznał prezydent Mieczysław Czerniawski z przyznanego miastu dofinansowania 28,7 mln zł uda się wykorzystać 21 milionów, a reszta - 7,7 mln zł - wróci do puli środków Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. 
- Po przetargach wyszło, że inwestycje te da radę zrobić o 26% taniej niż wynikało to z naszych wyliczeń – mówił prezydent Czerniawski. 
Pytany o to czy nie żałuje, że z projektu została wyłączona budowa ulicy Zawadzkiej od ronda Solidarności do ronda zbudowanego na Szosie do Mężenina odpowiadał, że żałuje, ale tłumaczył, że na Zawadzką nie jest gotowy projekt. Mówił także, że niedawno okazało się, że przed budową ulic w tym regionie – także planowanej na ten rok ulicy Wiosennej – trzeba będzie wykonać odwodnienie terenu. Koszt takiego odwodnienia szacowany jest na ponad 3 mln zł, a jego projekt ma zostać opracowany do października.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę