Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Łomża zapłaci karę za śmieci z Ostrołęki!

Nie da się uniknąć kary w związku z nieprawidłowościami jakich w funkcjonowaniu Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii koło Miastkowa dopatrzyli się kontrolerzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. O sprawie pisaliśmy przed ponad miesiącem. Dziś prezydent Łomży Mieczysław Czarniawski zastrzegając, że sprawa jest jeszcze wyjaśniana, przyznał, że kara będzie. Jak mówił radnym wyniesie kilkaset tysięcy złotych, a nie kilka milionów. Mają być także konsekwencje służbowe. Od 1 kwietnia z posadą ma się pożegnać kierownik „wysypiska”.

Z ustaleń WIOŚ wynika, że na łomżyńskie wysypisko trafiały między innymi odpady przywożone przez jedną z ostrołęckich firm. Było ich tak dużo, że w efekcie znacząco przekroczono dozwolone limity przyjęć śmieci. Dostarczane tę ostrołęcką firmę odpady do kompostowania przekraczały nawet możliwości techniczne funkcjonującej tu kompostowni. I to właśnie w związku z tym przekroczeniem kompostu ma być wyliczona kara. 

Prezydent zapowiedział także, że od 1 kwietnia nastąpi zmiana kierującego wysypiskiem w Miastkowie. Mówił, że poinformował go o tym dyrektor MPGKiM, pod który bezpośrednio podlega zakład w Miastkowie.
- "Obecny (kierownik - dop. red.) popełnił określone błędy" - mówił prezydent Czerniawski.

zobacz: Łomża zapłaci karę za śmieci z Ostrołęki?

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę