Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Młody szachista z Łomży najlepszy w Supraślu

Główne zdjęcie
Bartek Kotarski

Bartek Kotarski, 15-letni mieszkaniec Łomży, zwyciężył w tradycyjnie już silnie obsadzonych, jubileuszowych XXV Otwartych Mistrzostwach Supraśla. Bartek został drugim w historii Mistrzostw Supraśla juniorem, który wygrał ten turniej.

- 8.5 pkt z dziewięciu partii to wynik, który musiał dać zwycięstwo, choć początkowo nic nie zapowiadało, że Bartek może w Supraślu powalczyć o zwycięstwo – mówi Grzegorz Kotarski, prezes Klubu Szachowego MARATON i jednocześnie ojciec utalentowanego szachisty. - W pierwszej rundzie rozegrał on bardzo słabą partię i tylko temu, że przeciwnik był niedoświadczony, może zawdzięczać, że nie skończyło się remisem. Później jednak było już tylko lepiej. W trzeciej rundzie zawodnik łomżyńskiego Maratonu trafił na pierwszą szachownicę, gdzie czekał na niego Mistrz Międzynarodowy Stanisław Kostyra z Białegostoku. Wielokrotny zwycięzca tego i mnóstwa innych turniejów musiał tym razem uznać wyższość naszego juniora i ustąpić mu miejsca na pierwszej szachownicy na kolejne rundy. Dopiero w ósmej rundzie Bartek rozegrał nieco słabszą partię, która zakończyła się remisem i mający dotychczas cały punkt straty Kostyra zbliżył się do naszego zawodnika na pół punktu. W ostatniej, decydującym spotkaniu Bartosz jednak pokazał, że remis sprzed kilkunastu minut był „wypadkiem przy pracy”. Z tej trudnej partii wyszedł zwycięsko i tym samym został nie tylko zwycięzcą całego turnieju, ale również klasyfikacji juniorów do lat 18.

Łomżyński MARATON reprezentowało w Supraślu pięcioro zawodników. Piąte miejsce zajął Wojciech Walewski (6.5 pkt), który w ubiegłym roku triumfował w tym turnieju. Ósmy w klasyfikacji generalnej był Grzegorz Kotarski (6.0 pkt). Tadeusz Prażych zajął miejsce 16. (5.5 pkt), a Janina Kotarska 37. (4.0 pkt) będąc jednocześnie najlepszą kobietą w turnieju.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę