Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pierwsze pomysły na wykorzystanie środków z budżetu obywatelskiego

Artystyczny plac zabaw, scena zewnętrzna, ścieżka rowerowa, zestaw do ćwiczeń na świeżym powietrzu, budowa drogi to – jak podaje Łukasz Czech z ratusza - niektóre z pomysłów, które mieszkańcy Łomży zamierzają zgłosić do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Urzędnicy w ratuszu codziennie przyjmują osoby planujące złożenie wniosku. - Zdarza się też, że pomysły mieszkańców nie będą zgłoszone, ponieważ... znajdują się na liście zadań inwestycyjnych na ten rok. Tak było z parkingiem u zbiegu ulicy Długiej i pl. Kościuszki – mieszkańcy okolicznych domów chcieli zgłosić tę inwestycję tymczasem okazuje się, że w czerwcu rozpocznie się już budowa parkingu – przekazuje Czech zachęcając do kontaktów z urzędnikami ds. budżetu obywatelskiego także podczas spotkań informacyjnych planowanych na poniedziałek i wtorek.

Dyżury urzędników ratusza oddelegowanych do pomagania osobom zgłaszającym projekty w ramach realizowanego po raz pierwszy w Łomży budżetu obywatelskiego będą trwały do 9 kwietnia, czyli do końca terminu w którym można je będzie składać. 
- Urzędnicy z ratusza pomagają opracować kosztorys zadań, sprawdzają, czy inwestycja dotyczy majątku i zadań samorządu, podpowiadają, czy potrzebna jest dodatkowa dokumentacja lub opracowanie plastyczne – tłumaczy Łukasz Czech.
Aby jeszcze bardziej rozpropagować akcję  zaplanowano także dewa „wyjścia” do mieszkańców. W najbliższy poniedziałek o godz. 17:00 urzędnicy ratusza będą wyjaśniać zasady składania wniosków i wymogi odnośnie projektów w Administracji ŁSM ul. Konstytucji 3-go Maja 2, a we wtorek o godz. 17:00 w II Liceum Ogólnokształcącym, Pl. Kościuszki 3. 
Łukasz Czech przypominamy, że pomysły składane w ramach budżetu obywatelskiego muszą być zgłaszane na specjalnych formularzach (do pobrania na www.lomza.pl w zakładce Budżet Obywatelski - http://www.lomza.pl/bip/zalaczniki/prawo/140313092201.doc) w dniach od 27 marca  do 9 kwietnia. Formularze muszą zawierać dane wnioskodawcy i listę poparcia 10 osób. Aby zgłosić zadanie, inicjatorzy muszą je opisać oraz oszacować jego koszt i w tym mogą pomóc miejscy urzędnicy. Decyzja, który pomysł zostanie zrealizowany ma już należeć do mieszkańców. W głosowaniu planowanym na drugą połowę mają, podobnie jak w zgłaszaniu projektów do realizacji, będą mogli brać udział wszyscy mieszkańcy Łomży, którzy skończyli 16 lat. 

Wszystkie niezbędne informacje praktyczne są też umieszczone w zakładce Budżet Obywatelski na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Miejskiego www.lomza.pl.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę