Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Wiosenne wagarowanie...

Gimnazjaliści z dziewięciu szkół z Łomży oraz Jedwabnego, Piątnicy, Przytuł i Wizny rywalizują w hali turnieju piłki nożnej „Wiosna na sportowo 2014”. Rywalizacja odbywają się nie tylko na parkiecie, gdzie mierzą się drużyny poszczególnych szkół, ale także na trybunach. Organizowany w pierwszy dzień wiosny przez policję turniej ma być swoistym panaceum na tradycyjny dzień wagarowicza. Dla uczniów, którzy wybrali wagary jest policyjna akcja nielat, w którą w mieście tylko do wieczora zaangażowanych zostało siedem policyjnych patroli.

Pierwszy dzień wiosny od lat przez uczniów świętowany jest jako dzień wagarowicza. Niestety zdarza się, że poza urwaniem się ze szkoły, uczniowie tego dnia stają się łatwiejszym celem dla osób szerzących demoralizację choćby zachęcają ją do działań niezgodnych z prawem. Dlatego tego dnia od lat policja na ulice Łomży kieruje większe siły niż w każdy inny dzień. 
- Patrolowane są szczególnie miejsca gromadzenia się młodzieży jak muszla na Zjeździe, bulwary nad Narwią, okolice Lasku Jednaczewskiego czy blokowiska na osiedlach  - mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - Do wieczora miasto kontrolowane jest w ramach akcji nielat przez siedem dwuosobowych patroli. Policjanci legitymują młodzież i sprawdzają czy osoby te nie naruszają prawa.  
To naruszanie prawa to np. posiadania, czy częstowanie innych alkoholem czy środkami odurzającymi. 

Powitanie wiosny na sportowo
Alternatywą dla wagarów ma być Halowym Turnieju Piłki Nożnej. Organizowany jest on z inicjatywy policji, wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Łomży. W hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w Łomży w tym roku rywalizuje dziewięć drużyn gimnazjalistów z miasta i okolicznych miejscowości. 
- Idea całego przedsięwzięcia skupia się na upowszechnianiu aktywnego spędzania wolnego czasu jako alternatywa dla zagrożeń wynikających z demoralizacji młodzieży – podaje sierż. szt. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy policji w Łomży. - Turniej jest okazją do kształtowania nawyków właściwego i zgodnego z prawem zachowania młodzieży choćby podczas kibicowania. 
Poza kilkunastoosobowymi drużynami piłkarskimi w turnieju biorą udział także znacząco większe zespoły kibicowskie. Także dla nich przygotowano rywalizacje. Mają być adresowane do nich konkursy wiedzy o sporcie i bezpieczeństwie.

Najlepsi piłkarze z „Bernatowicza”
Turniej na parkiecie wygrała drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 6 w Łomży, przed zawodnikami z gimnazjum w Jedwabnem i reprezentacją gospodarzy PG nr 8. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Mateusz Baldachowski z PG 6. Najlepszym strzelcem - Damian Prutkowski z PG 8, a najlepszym bramkarzem Patryk Włodarczyk z PG Jedwabne.
Dwa pierwsze miejsca za najlepszą grupę dopingową przyznano PG nr 8 i PG w Przytułach.

Foto:
Foto: Wiceprezydent Mirosława Kluczek i mł. insp. Robert Górecki
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Zastępca komendanta miejskiego policji w Łomży mł. insp. Robert Górecki wręcza nagrodę dla najlepszej drużyny w turnieju - zespół PG nr 6 w Łomży
Foto: Drugie miejsce - zespół PG w Jedwabnem
Foto: Halina Dąbrowska, dyrektor PG nr 8 w Łomży wręcza puchar za zajęcie 3 miejsca zespołowi PG nr 8
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę