Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@
tekst płatny

„Upiór w operze” w Galerii Veneda!

Oszpecony muzyczny geniusz Erik – Upiór Opery wiedzie samotne życie w podziemiach Opery Paryskiej. Sytuacja zmienia się, gdy zakochuje się w chórzystce Christine Daaé, której przez lata, jako tajemniczy Anioł Muzyki, udzielał lekcji śpiewu, a komplikuje jeszcze bardziej w momencie pojawienia się dawnej miłości dziewczyny. Ogarnięty szałem zazdrości Upiór każe jej wybierać pomiędzy Raoulem de Chagny a nim, grożąc, że jeśli wybierze Raoula, ten zginie. Wszystko jednak skończy się szczęśliwie, o czym będą mogli przekonać się ci wszyscy, którzy w najbliższą niedzielę odwiedzą Galerię Veneda. Odbędzie się tam bowiem spotkanie z solistami Opery i Filharmonii Podlaskiej, którzy zaśpiewają niezapomniane przeboje z cieszącego się oszałamiającą popularnością na całym świecie musicalu Andrew Lloyd Webbera „Upiór w operze”. Nie zabraknie też innych atrakcji dla starszych i młodszych.

„The Phantom Of The Opera” - „Upiór w operze” to jeden z najlepszych musicali nie tylko w dorobku wybitnego angielskiego kompozytora Andrew Lloyd Webbera, ale również w historii światowej muzyki. Od premiery w 1986 r. musical ten praktycznie nie schodzi ze scen najlepszych operowych teatrów, był też wielokrotnie filmowany. Renesansem popularności przeżywa też sensacyjna powieść Gastona Leroux, będąca pierwowzorem libretta musicalu. 
„Upiór w operze” cieszy się również dużą popularnością w Polsce, dzięki dwóm inscenizacjom Wojciecha Kępczyńskiego: w warszawskim Teatrze Roma oraz ubiegłorocznej w białostockiej Operze i Filharmonii Podlaskiej. I fragmenty tego właśnie przedstawienia zostaną zaprezentowane w niedzielę o godz. 12.00 w Galerii Veneda. 
Będzie to wyjątkowa gratka nie tylko dla miłośników musicalu, którzy nie widzieli jeszcze tego wyjątkowego przedstawienia w całości, ale też dla tych wszystkich, którzy lubią wspaniałe, przebojowe i pełne rozmachu utwory. Damian Aleksander (Upiór), Bartłomiej Łochnicki (Raoul de Chagny) oraz Edyta Krzemień (Christine Daaé) zaśpiewają bowiem wszystkie największe utwory z tego musicalu, w tym: przebojowe duety „The Phantom Of The Opera” i „All I Ask Of You”, niesamowicie chwytliwy „The Music Of The Night”, czy „Final Lair”. Artyści, śpiewający też we wcześniejszej inscenizacji warszawskiej, są jednymi z najlepszych polskich śpiewaków młodego i średniego pokolenia, są też znani z ról filmowych i występów w telewizji.
Organizatorzy tego wyjątkowego spotkania z klasyką światowego musicalu: Galeria Veneda, Opera i Filharmonia Podlaska oraz Radio Nadzieja, zadbali też o to, by pięknem wspaniałych przebojów autorstwa Webbera, Stilgoe’a i Harta mogli też cieszyć się ci rodzice, którzy w niedzielę nie mają z kim zostawić dzieci, a nie chcą stracić wydarzenia tej rangi, bez precedensu w Łomży. W czasie występów solistów odbędą się więc warsztaty aktorsko-muzyczne dla dzieci, które poprowadzi Andrzej Danieluk aktor Opery i Filharmonii Podlaskiej. W takiej sytuacji nic już nie stoi na przeszkodzie, by w niedzielę do Galerii Veneda wybrały się całe rodziny z pociechami w każdym wieku, bo atrakcji dla każdego na pewno nie zabraknie!

http://galeriaveneda.com.pl/


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę