Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Pijemy w domu

Blisko dwukrotnie w ciągu ostatnich 10 lat wzrosła w Łomży wartość sprzedawanego alkoholu. O ile w 2003 roku w sklepach i barach w sumie sprzedano różnego rodzaju napojów za 33 miliony 747 tysięcy złotych, to w ubiegłym roku ich wartość wyniosła już ponad 58,5 miliona. Z danych udostępnionych przez ratusz wynika, że zdecydowaną większość pieniędzy na alkohol mieszkańcy Łomży wydają w sklepach. Najwięcej na piwo. Ten napój cieszy się także największym wzięciem w łomżyńskich barach i pubach, przy czym – tu ciekawostka – od kilku lat wartość sprzedawanego piwa w gastronomi znacząco spada. W ubiegłym roku była o niemal 1/3 niższa niż rok wcześniej.

Spadek wartości sprzedaży piw gastronomii był rekordowo duży. W ubiegłym roku w sumie we wszystkich lokalach w mieście sprzedano tego trunku za 1 mln 96 tysięcy złotych. Rok wartość ta była o niemal równe pół miliona wyższa. Spadku na piwach w gastronomii nie zrekompensowały nawet wzrosty na pozostałych grupach alkoholi choć sprzedaż win i likierów wzrosła o 25%, a mocnych alkoholi o ponad 45%. W sumie łomżanie na alkohole w lokalach w ubiegłym roku wydali niespełna 2 mln zł wobec ponad 2,2 mln rok wcześniej.

Na alkohole wydajemy w sklepach
Zdanych ratusza wynika, że sprzedaż mocnych alkoholi w Łomży w latach 2004-2007 utrzymywała się mniej więcej na stałym poziomie ponad 13 mln zł,  w 2008 roku spadła do 10,6 mln zł po czym w kolejnym roku wzrosła o 7 milionów. W 2009 roku zanotowano także gwałtowny wzrost wartości sprzedaży piw, który w mieście wyniósł wówczas niemal 37 mln zł. O ile wartość sprzedaży alkoholi mocnych od tego czasu sukcesywnie rośnie, to wartość sprzedaży piwa w 2010 roku spadła o blisko 20%, i dopiero później zaczęła „odrabianie strat”. Z ostatnich danych ratusza wynika, że w ubiegły roku sklepy w mieście w sumie sprzedały napojów alkoholowych za 56,5 mln zł. 32,6 mln zł z tego to wydatki na piwa, a kolejne 20,5 mln zł na alkohole mocne takie jak wódki.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę