czwartek, 14 grudnia 2017 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Żelichowski jedynką PSL w wyborach do PE

Poseł Stanisław Żelichowski otwiera listę kandydatów PSL w wyborach do Europarlamentu z Podlasia oraz Warmii i Mazur. Na drugim miejscu znalazł się wicemarszałek województwa podlaskiego - Mieczysław Baszko. Listę zamyka szef PSL na Podlasiu Wojciech Dzierzgowski. Takie są ustalenia konwencji wyborczej PSL, która odbyła się w sobotę (15.03) w Ełku.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Warmii i Mazurach Stanisław Żelichowski w początkowej fazie tworzenia listy był na ostatnim miejscu, ponieważ chciał, by listę pociągnęli młodzi. Oni mają jednak inne zadania. Kampania wyborcza do Europarlamentu jest krótka i partia szukała ludzi rozpoznawalnych. Uznano więc, że właśnie Żelichowski jest najbardziej znany.

Na drugim miejscu listy znalazł się wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko. Jego zdaniem mandat jest trudno zdobyć, ale należy pamiętać, że bez przedstawicieli PSL-u niełatwo będzie wypromować problemy rolnictwa na forum Unii Europejskiej.

Listę z okręgu nr 3 zamyka szef podlaskiego PSL Wojciech Dzierzgowski. Dla niego start w wyborach będzie sprawdzianem popularności.

Według sondaży PSL nie ma większych szans na mandat w okręgu nr 3.

Swoich liderów wybrały już PO, SLD i Twój Ruch. Lokomotywą listy z PO, będzie prof. Barbara Kudrycka, SLD reprezentować będzie poseł Tadeusz Iwiński, a Europę Plus - profesor Małgorzata Kowalska. Swoich list nie ogłosiło jeszcze PiS. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25. maja.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0