Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Żelichowski jedynką PSL w wyborach do PE

Poseł Stanisław Żelichowski otwiera listę kandydatów PSL w wyborach do Europarlamentu z Podlasia oraz Warmii i Mazur. Na drugim miejscu znalazł się wicemarszałek województwa podlaskiego - Mieczysław Baszko. Listę zamyka szef PSL na Podlasiu Wojciech Dzierzgowski. Takie są ustalenia konwencji wyborczej PSL, która odbyła się w sobotę (15.03) w Ełku.

Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL na Warmii i Mazurach Stanisław Żelichowski w początkowej fazie tworzenia listy był na ostatnim miejscu, ponieważ chciał, by listę pociągnęli młodzi. Oni mają jednak inne zadania. Kampania wyborcza do Europarlamentu jest krótka i partia szukała ludzi rozpoznawalnych. Uznano więc, że właśnie Żelichowski jest najbardziej znany.

Na drugim miejscu listy znalazł się wicemarszałek województwa podlaskiego Mieczysław Baszko. Jego zdaniem mandat jest trudno zdobyć, ale należy pamiętać, że bez przedstawicieli PSL-u niełatwo będzie wypromować problemy rolnictwa na forum Unii Europejskiej.

Listę z okręgu nr 3 zamyka szef podlaskiego PSL Wojciech Dzierzgowski. Dla niego start w wyborach będzie sprawdzianem popularności.

Według sondaży PSL nie ma większych szans na mandat w okręgu nr 3.

Swoich liderów wybrały już PO, SLD i Twój Ruch. Lokomotywą listy z PO, będzie prof. Barbara Kudrycka, SLD reprezentować będzie poseł Tadeusz Iwiński, a Europę Plus - profesor Małgorzata Kowalska. Swoich list nie ogłosiło jeszcze PiS. Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 25. maja.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę