Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Prezydent powinien być młodszy

5% z pierwszego tysiąca internautów głosujących w naszej sondzie odnośnie wieku przyszłego prezydenta Łomży uważa, że powinien mieć on powyżej 65 lat, czyli być w wieku emerytalnym, tak jak obecny prezydent miasta. Mieczysław Czerniawski, który dziś ma 66 lat, należy do najstarszych samorządowców w regionie. Zdaniem głosujących przyszły prezydent Łomży powinien być znacznie młodszy. 40% internautów wskazało, że powinien mieć od 45 do 55 lat, a 34% - że jeszcze o 10 lat mniej.

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski na 56 lat i jest o 10 lat młodszy do prezydenta Łomży. Prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz ma 54 lata, prezydent Ostrołęki Arkadiusz Czartoryski 48 lat, a Ełku Tomasz Andrukiewicz tylko 40 lat. Także prawie wszyscy burmistrzowie okolicznych miasteczek są młodsi od włodarza Łomży.  Andrzej Duda burmistrz Kolna ma 53 lata,  Jarosław Siekierko burmistrz Wysokiego Mazowieckiego ma 52 lata, a Adam Kiełczewski burmistrz Grajewa 36 lat. 
Równie wiele lat jak prezydent Czerniawski – 66 – ma za to burmistrz Zambrowa Kazimierz Dąbrowski. Różnica pomiędzy nim, a prezydentem Łomży jest taka, że on Zambrowem zarządza od 1998 roku – a więc gdy zaczynał miał 50 lat. 
Jedynie burmistrz Ostrowi Mazowieckiej jest starszy od prezydenta Czerniawskiego. Władysław Krzyżanowski ma dziś 72 lata. Z prezydentem Łomży łączy go to, że urzędy obaj po raz pierwszy objęli w 2010 roku i jeszcze to, że wraz z Mieczysławem Czerniawskim byli posłami na Sejm „kontraktowy” (1989-1991) z listy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR).

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę