Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Na podium

Główne zdjęcie
Drużyna PG nr 8 z trenerem Wojciechem Pietruszewskim

Suwałki przez Białymstokiem, Łomżą i Białymstokiem – to kolejność zespołów rywalizujących w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w futsalu chłopców. Turniej finałowy odbył się w poniedziałek w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Gospodarz turnieju, PG nr 8 w Łomży, pokonując w walce o trzecie miejsce drużynę PG nr 5 Białystok, przerwało – co podkreśla trener Wojciech Pietruszewski - swą złą passę. Dwa ostatnie finały gimnazjady, w roku 2012 i 2013, łomżanie kończyliśmy na czwartym miejscu.

Na początku rozgrywek, w pierwszym meczu półfinałowym, gospodarz turnieju PG nr 8 w Łomży zmierzył się zespołem PG nr 7 Suwałki. Po zaciętej bezbramkowej pierwszej połowie lepsze wrażenie na boisku zostawili goście. W drugiej części meczu to łomżanie mieli szansę na pierwszą bramkę. Zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem drużyny z Suwałk, ale skończyło się jedynie na dwóch rzutach rożnych. I po tym drugim goście - PG 7 – przeprowadzili  szybką kontrę, która zakończyła się rzutem karnym i czerwoną kartką dla zawodnika Łomży za zagranie ręką w polu karnym. Karny zamienił się w pierwszą bramkę, a podejmowane później w osłabieniu próby odrobienia strat skończyły się trzema kolejnymi golami gości i w efekcie PG nr 8 Łomża uległo PG nr 7 Suwałki 0 do 4.
W drugim półfinale spotkały się zespoły z Białegostoku PG nr 9 i PG nr 5, a mecz zakończył się wynikiem 2 : 0. W pojedynku o złoto, po bardzo wyrównanym meczu, PG nr 7 Suwałki pokonały 3 : 2 PG nr 9 Białystok.

Z perspektywy Łomży ważniejszy był jednak mecz o brązowy medal. Naprzeciw siebie stanęli gospodarz PG nr 8 Łomża i PG nr 5 Białystok. Jak relacjonuje trener Wojciech Pietruszewski mecz przebiegał pod dyktando zawodników z Łomży, którzy po pierwszej połowie prowadzili 1-0. Po przerwie łomżanie szybko podnieśli skalę zwycięstwa strzelając trzy kolejne gole tracąc jednego. 
- Wynik 4-1 nie gwarantował emocji, a więc o nie postarali się moi zawodnicy – mówi ironicznie trener Pietruszewski. - Szybko straciliśmy dwie kolejne bramki i „na własne życzenie” doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. 
Na szczęście łomżanom udało się dotrzymać jednobramkowa przewagę do końcowego gwizdka sędziego i – po dwóch kolejnych latach tuż poza podium – tym razem zdobyć brązowy medal w rozgrywkach. 

Skład drużyny PG nr 8:
Przemysław Lach , Hubert Boroń (uznany za najlepszego zawodnika drużyny), Damian Brutkowski, Szymon Kozłowski, Mateusz Mocarski, Igor Cychol, Maciej Listowski, Jakub Brzozowski, Patryk Kijek, Konrad Cieniewicz, Łukasz Świderski, Krystian Hojdeczko, Piotr Sobociński.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę