Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Na podium

Główne zdjęcie
Drużyna PG nr 8 z trenerem Wojciechem Pietruszewskim

Suwałki przez Białymstokiem, Łomżą i Białymstokiem – to kolejność zespołów rywalizujących w Gimnazjadzie Województwa Podlaskiego w futsalu chłopców. Turniej finałowy odbył się w poniedziałek w hali sportowej im. Olimpijczyków Polskich w Łomży. Gospodarz turnieju, PG nr 8 w Łomży, pokonując w walce o trzecie miejsce drużynę PG nr 5 Białystok, przerwało – co podkreśla trener Wojciech Pietruszewski - swą złą passę. Dwa ostatnie finały gimnazjady, w roku 2012 i 2013, łomżanie kończyliśmy na czwartym miejscu.

Na początku rozgrywek, w pierwszym meczu półfinałowym, gospodarz turnieju PG nr 8 w Łomży zmierzył się zespołem PG nr 7 Suwałki. Po zaciętej bezbramkowej pierwszej połowie lepsze wrażenie na boisku zostawili goście. W drugiej części meczu to łomżanie mieli szansę na pierwszą bramkę. Zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z bramkarzem drużyny z Suwałk, ale skończyło się jedynie na dwóch rzutach rożnych. I po tym drugim goście - PG 7 – przeprowadzili  szybką kontrę, która zakończyła się rzutem karnym i czerwoną kartką dla zawodnika Łomży za zagranie ręką w polu karnym. Karny zamienił się w pierwszą bramkę, a podejmowane później w osłabieniu próby odrobienia strat skończyły się trzema kolejnymi golami gości i w efekcie PG nr 8 Łomża uległo PG nr 7 Suwałki 0 do 4.
W drugim półfinale spotkały się zespoły z Białegostoku PG nr 9 i PG nr 5, a mecz zakończył się wynikiem 2 : 0. W pojedynku o złoto, po bardzo wyrównanym meczu, PG nr 7 Suwałki pokonały 3 : 2 PG nr 9 Białystok.

Z perspektywy Łomży ważniejszy był jednak mecz o brązowy medal. Naprzeciw siebie stanęli gospodarz PG nr 8 Łomża i PG nr 5 Białystok. Jak relacjonuje trener Wojciech Pietruszewski mecz przebiegał pod dyktando zawodników z Łomży, którzy po pierwszej połowie prowadzili 1-0. Po przerwie łomżanie szybko podnieśli skalę zwycięstwa strzelając trzy kolejne gole tracąc jednego. 
- Wynik 4-1 nie gwarantował emocji, a więc o nie postarali się moi zawodnicy – mówi ironicznie trener Pietruszewski. - Szybko straciliśmy dwie kolejne bramki i „na własne życzenie” doprowadziliśmy do nerwowej końcówki. 
Na szczęście łomżanom udało się dotrzymać jednobramkowa przewagę do końcowego gwizdka sędziego i – po dwóch kolejnych latach tuż poza podium – tym razem zdobyć brązowy medal w rozgrywkach. 

Skład drużyny PG nr 8:
Przemysław Lach , Hubert Boroń (uznany za najlepszego zawodnika drużyny), Damian Brutkowski, Szymon Kozłowski, Mateusz Mocarski, Igor Cychol, Maciej Listowski, Jakub Brzozowski, Patryk Kijek, Konrad Cieniewicz, Łukasz Świderski, Krystian Hojdeczko, Piotr Sobociński.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę