Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Były komendant policji pod lupą prokuratury

Prokuratura sprawdzi, czy były komendant powiatowy policji w Zambrowie przekroczył swoje uprawnienia. Jak ustaliliśmy sprawa dotyczy kilku przypadków. Na polecenie komendanta mandaty miały być zmieniane na upomnienia, a jednemu z kierowców policjanci musieli oddać zatrzymany kilka godzin wcześniej dowód rejestracyjny.

Na takie, ulgowe traktowanie, mogli - według naszych rozmówców - liczyć znajomi i członkowie rodziny byłego już komendanta. Wniosek o sprawdzenie tych informacji trafił do prokuratorów w Zambrowie, ale ci poprosili o wyłączenie ze sprawy - mówi prokurator okręgowy z Łomży - Tomasz Wilk. Jak tłumaczyli przez wiele lat współpracowali z byłym komendantem i nie chcieli być posądzani o stronniczość. Dlatego sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Kolnie.

Według informacji przekazanych przez biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku sprawę byłego komendanta badali funkcjonariusze Wydziału Kontroli. Sprawdzali ją także policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji i nie dopatrzyli się nieprawidłowości. Były szef zambrowskiej Policji jest teraz komendantem w Wysokiem Mazowieckiem. Nie chciał komentować tej sprawy.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę