Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

„Obcy” Domalewskiego w TVP

Główne zdjęcie
Piotr Domalewski

Krótkometrażowy film „Obcy” wywodzącego się z Łomży reżysera i aktora Piotra Domalewskiego wyemituje we wtorkowy wieczór TVP Kultura. „Obcy” pojawi się w prestiżowym cyklu „Młoda Polska”, w ramach którego prezentowane są najciekawsze filmy młodych twórców. – Wiedziałem, że ten film żyje swoim życiem, bo przecież jeżdżę z nim na różne festiwale, ale tego, że będzie pokazywany w telewizji nie oczekiwałem – mówi Piotr Domalewski. – Jest to dla mnie bardzo nobilitujące! W międzyczasie Domalewski zdążył już przygotować kolejny film, który określa jako idący w stronę komedii, absurdalny i zakręcony. Jego premiera również odbędzie się w Łomży.

Piotr Domalewski to absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie i student reżyserii Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest aktorem teatralnym i filmowym, sporą popularność przyniósł mu udział w serialach „Barwy szczęścia” i „Czas honoru”. Nakręcona latem 2012 r. w Kramkowie koło Wizny etiuda „Obcy” jest jego debiutem reżyserskim. Film opowiada tajemniczą historię przybysza zza granicy, którego nagłe pojawienie się nocą w zlikwidowanym PGR-ze burzy spokój mieszkańców małej wioski, obawiających się, że jest on krewnym dawnego właściciela tej ziemi lub jej nowym właścicielem. Dlatego budzą się w nich krwiożercze instynkty… 
O tym, jak ta mroczna historia się kończy, będzie można przekonać się we wtorek o godz. 23.40 na kanale TVP Kultura.
– W zeszłym roku podczas łomżyńskiej premiery „Obcego” obiecałem, że w tym roku będzie komedia i słowa dotrzymałem – mówi Piotr Domalewski. – „Pusty pokój” to taki trochę zakręcony film, nie Beny Hill, ale idący w stronę komedii. Opowiada o chłopaku mającym już ponad 20 lat, który mieszka z matką i ona całkowicie się nim zajmuje. Jest pozbawiony całkowicie kontaktu ze światem zewnętrznym, ponieważ nie ma potrzeby opuszczania mieszkania. Ale pewnego dnia mama, w dosyć absurdalny sposób, odchodzi z tego świata, 
a nasz bohater jest zmuszony do tego, by się z tym światem skonfrontować.
Główne role w „Pustym pokoju” grają: znany z „Biletu na księżyc” Filip Pławiak, występujący również w „Obcym” Filip Perkowski oraz Anna Próchniak, nowa nadzieja polskiego kina, grająca m.in. w „Miasto 44”. Dokładna data premiery filmu nie jest jeszcze znana, ale Piotr Domalewski deklaruje, że nie wyobraża sobie, by nie odbyła się ona w jego rodzinnej Łomży.  
– Miasto Łomża i Starostwo Powiatowe w Łomży wspierają mnie w mych działaniach, dlatego jest dla mnie tym bardziej miłe i ważne, że mogę pokazać swój kolejny film w Łomży – mówi Piotr Domalewski. – Teraz trwa post produkcja, mam nadzieję, że tym razem stanie się to szybciej, niż w roku ubiegłym!

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę