Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość z www.radio.bialystok.pl

Grajewo - blokada drogi

Mieszkańcy Grajewa zablokowali w piątek (7.03) drogi krajowe przebiegające przez miasto. Chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na to, jak bardzo potrzebna jest obwodnica miasta. To już drugi taki protest. W styczniu mieszkańcy blokowali drogę przechodząc przez przejście dla pieszych.

Tym razem przeszli przez centrum miasta ulicami, które są fragmentem drogi krajowej nr 61. Utrudnienia były także na drodze krajowej nr 65, bo w centrum Grajewa krzyżuje się ona z drogą krajową nr 61.

Mieszkańcy protestowali, bo uważają, że obwodnica miasta jest niezbędna. Jak mówią nawet trasa Via Baltica, która ma powstać nie rozwiąże problemu bo przejmie ruch tylko z DK61. Samochody jadące DK65 dalej będą przejeżdżały przez centrum miasta. Dlatego zapowiadają, że jeżeli nie zapadną żadne decyzje w tej sprawie zaostrzą swój protest.

Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, priorytetem jest przebieg drogi S61. Zgodnie z planami ma ona omijać miasto w pewnej odległości, dlatego według drogowców nie ma już sensu budować obwodnicy miasta.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę