Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Na ratunek bielikowi

Przyrodnicy z Parku Krajobrazowego Doliny Narwi uratowali bielika. Informację o ptaku, który potrzebuje pomocy otrzymali od leśniczego z Wygody. Bielik został znaleziony na krawędzi lasu. Jego stan wskazywał na obrażenia wewnętrzne, dlatego został przewieziony do siedziby parku w Drozdowie, gdzie zajmie się nim lekarz.

Jak mówi dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński bieliki bardzo rzadko wymagają pomocy ludzi. W latach 80. były często ofiarą postrzałów, teraz obrażenia bielików najczęściej są efektem np. zderzeń ptaków z liniami wysokiego napięcia, chorób czy walk, które toczą o terytorium.

Bielik to największy ptak szponiasty północnej Europy, jest objęty ścisłą ochroną. Bardzo często mylony jest z orłem. W Polsce żyje ponad 700 par bielików.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę