Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 16 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ptaki poczuły już wiosnę

Na rozlewiskach Narwi i Biebrzy słychać już zwiastuny wiosny. Niemal dwa tygodnie temu zarejestrowano pierwszą parę żurawi wracających na miejsca lęgów. Tak wcześnie żurawi nad Biebrzą dawno nie obserwowano. Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego informują także o obserwacjach gęsi gęgawy, a także skowronków, które w dolinie Biebrzy pojawiły się w parę dni po żurawiach.

Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego podają, że pierwsze żurawie swój powrót  potwierdzały intensywnym nawoływaniem obwieszczającym zajmowanie terytoriów jeszcze 14 lutego. W kolejnych dniach obserwacji było coraz więcej, a teraz ptaki te są już stale obecne w nadbiebrzańskich lasach. Specjaliści podkreślają, że w tym roku żurawie przyleciały wyjątkowo wcześnie. W ostatnich kilku latach pojawiały się tu na przełomie lutego i marca, a średnia wieloletnia przylotu pierwszych żurawi w te regionu Polski, według danych Akcji Przyloty prowadzonej na stronie ww.avestom.com, przypada na 27 lutego.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę