Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Bilet z komórki już w „czerwoniakach”

Główne zdjęcie
Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża

Bilety jednorazowe na przejazd łomżyńskimi eMPeKami od dziś można kupować także przez komórkę. Miejski przewoźnik wdrożył usługę w oparciu o współpracę z firma CallPay. Bilety kupować można dzwoniąc na wskazany numer telefonu lub instalując specjalną aplikację na komórce. Wcześniej trzeba się tylko zarejestrować i jeśli nie chcemy systemu spinać z kartą kredytową przelać gotówkę do wirtualnej portmonetki.

- Kupno biletu przy użyciu systemu płatności mobilnych jest bardzo proste i nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami po stronie klienta – zapewnia Robert Pietras CallPay. - System jest sprawdzony. Nasza firma płatnościami mobilnymi zajmuje się już od 5 lat, a Łomża jest 50 miastem w którym go wdrażamy.  
Z komórki w Łomży można będzie mieć bilety jednorazowe i dobowe – normalne i ulgowe. Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża podkreśla, że to dodatkowy kanał dystrybucji biletów dla osób, które zapomniały portfela, lub korzystają już z tego rodzaju płatności w innych miastach.   
- Oczywiście w dalszym ciągu są w użyciu zwykłe, papierowy bilety jednorazowe, czy wieloprzejazdowe, które można kupować u kierowcy – mówi dyrektor Nowakowski. 

Firma, która sprzedaje bilety na łomżyńskie „czerwoniaki” przez telefony komórkowe ma zarabiać na prowizji. 
- Pasażerowie w większości nie zdają sobie sprawy, że od sprzedaży biletów czy to w kiosku czy u kierowcy my jako firma płacimy prowizję. Nasze prowizje wahają się od 4% do 7%  od wartości sprzedaży biletów i dokładnie tak samo jest w tym przypadku – mówi Nowakowski. 

Na dobry początek firma CallPay klientom MPK zaoferowała „promocję na dzień dobry”. Każdy pasażer, który zakupi bilet komunikacji miejskiej w Łomży za pomocą tego systemu płacąc kartą MasterCard, otrzyma bonus w postaci 50% zwrotów kosztów za bilet. Promocja trwa przez miesiąc.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę