Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Tragiczna śmierć została już wyjaśniona

- Nie ma żadnych przesłanek do wznowienia śledztwa w sprawie śmierci Piotra Zajkowskiego – mówi prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. - To była śmierć samobójcza. Biegli nie mieli co do tego żadnych wątpliwości. Prokurator odnosi się w ten sposób do zgłoszonego wczoraj na konferencji prasowej żądania rodziny, a także zainteresowanego przez nią sprawą przedstawicieli firmy detektywa Krzysztofa Rutkowskiego i współpracującej kancelarii prawnej, aby wznowić śledztwo i ekshumować ciało tragicznie zmarłego 18-latka. Podaje, że sąd, który zajmował się zażaleniem rodziny na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa, nie stwierdził żadnych uchybień i to zarówno w stosunku do ustaleń jak i zachowania procedur.

Piotr Zajkowski mieszkaniec podłomżyńskiego Wilamowa zginął tragicznie w listopadzie 2011 roku. Według ustaleń prokuratury chłopak popełnił samobójstwo, ale rodzina nie może się pogodzić z takim rozstrzygnięciem. Prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, podkreśla, że po wniesieniu przez nią zażalenia na decyzję prokuratury o umorzeniu śledztwa sprawą – wiosna 2012 roku - zajmował się sąd.  
- Sąd stwierdził, że w całym postępowaniu prokurator działał należycie, z należytą starannością i zgodnie z procedurami. Stwierdził, że prokurator wykonał wszystkie czynności, które mogły być wykonane w celu wyjaśnienia sprawy i wbrew twierdzeniom rodziny przesłuchał wszystkich świadków, którzy mogli wnieść coś nowego – mówi prokurator Kudyba. 

Prokurator zaznacza, że każde umorzone śledztwo może być wznowione jeśli pojawią się nowe dowody czy okoliczności w sprawie. 
- Rodzina tragicznie zmarłego Piotra została poproszona, że jeśli pojawią się jakieś nowe dowody, aby skontaktowała się z prokuraturą, ale dotychczas się nie skontaktowała – mówi prokurator Kudyba. 
Odnosząc się zaś do informacji przekazywanych na wczorajszej konferencji prasowej mówi, że wszystkie te informacje były znane już wcześniej śledczym i zostały wyjaśnione.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę