Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Rolnicy domagają się pomocy

Podlascy rolnicy domagają się pilnej interwencji państwa w związku wykryciem w Polsce afrykańskiego pomoru świń. Chcą m.in. uruchomienia rządowego skupu trzody chlewnej i wprowadzenia dopłat w wysokości 300-tu złotych do sprzedawanych przez rolników tuczników.

Producenci rolni, którzy spotkali się w Białymstoku z premierem Donaldem Tuskiem mówią, że po wykryciu wirusa afrykańskiego pomoru świń u dwóch padłych dzików w Podlaskiem, ich sytuacja jest dramatyczna. Wskazują, że cena trzody chlewnej spadła prawie o połowę. Skarżą się też, że nie mogą sprzedawać trzody chlewnej.

Premierowi przekazali pismo w którym określili kilka swoich żądań. Oprócz wcześniej wymienionych są to m.in. postulaty wstrzymania importu mięsa wieprzowego do kraju, przeprowadzenia kampanii społecznej, mówiącej, że polska żywność jest w pełni bezpieczna i afrykański pomór świń nie zagraża ludziom.

Chcą również zmniejszenia w województwie podlaskim obszaru uznanego, za zagrożony wirusem ASF. Premier Donald Tusk jeszcze w poniedziałek (24.02) ma rozmawiać o pomocy dla podlaskich rolników z ministrem rolnictwa Stanisławem Kalembą. Jutro (25.02 - wtorek), tym problemem zajmie się rząd podczas swego posiedzenia.

Premier zapowiedział też, że w najbliższy czwartek z podlaskimi rolnikami spotkają się - minister rolnictwa i główny inspektor weterynarii.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę