Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Nie chodzi o śmierdzące jajo, ale jak je podrzucono?

Główne zdjęcie
Mieczysław Czerniawski

"Prezydent Łomży nie kwestionuje przekazania Miastu zabudowanej nieruchomości przy ul. Nowej 2 do zasobu nieruchomości Skarbu Państwa, kwestionuje natomiast sposób przekazania nieruchomości" – podała w poniedziałek po południu Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Mieczysława Czerniawskiego. - "Decyzję Ministra Skarbu otrzymaliśmy niespodziewanie. Nikt nas nie uprzedził, że do przejęcia budynku dojdzie w styczniu tego roku. Nie przewidzieliśmy nowego zadania w budżecie miasta na 2014 rok" - podkreśla. Przypomnijmy przed tygodniem informując o decyzji ministerstwa skarbu prezydent Czerniawski określił ją jako "podrzucenie śmierdzącego kukułczego jaja".

Według Sobocińskiej przejęcie nieruchomości powinny poprzedzić kilkumiesięczne przygotowania, a tu praktycznie z dnia na dzień przybyła do ratusza delegacja służb Wojewody Podlaskiego z projektem protokołu zdawczo-odbiorczego nieruchomości. 
- Prezydent nie podpisał dokumentu, ponieważ był on nie do zaakceptowania ze względu na brak opisu technicznego przejmowanego budynku - przekazuje Sobocińska. - Nie mieliśmy wiedzy także o tym, jakie są koszty utrzymania obiektu, jaki czynsz płacą poszczególni najemcy itp.  

Rzeczniczka prezydenta Czerniawskiego poinformowała, że „w chwili obecnej zleciliśmy sporządzenie opinii technicznej budynku przy ul. Nowej 2 przez specjalistów z branży budowlanej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej”. Opracowany dokument ma być „najważniejszym załącznikiem do protokołu zdawczo-odbiorczego.” 

Anna Sobocińska jako „nieuzasadnione” określiła także szacowanie przez rzeczniczkę  Wojewody Podlaskiego dochody Miasta z tytułu najmu pomieszczeń w biurowcu. Jak napisała „nieprawdziwe może okazać się również przekonanie, że budynek będzie przynosił Miastu dochody, ponieważ wymaga on kapitalnego remontu”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę