Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Sapiński apeluje do Tuska

Główne zdjęcie
Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita

„W sytuacji grożącej nam katastrofy, w poczuciu patriotycznego obowiązku, zwracam się do Pana z gorącym apelem o podjęcie radykalnych działań ratunkowych umożliwiających funkcjonowanie nie tylko mojej branży – mleczarstwa, ale również całego sektora rolno-spożywczego” – pisze Dariusz Sapiński, prezes SM Mlekovita, i przewodniczący Rady Ekspertów Mleczarstwa w liście otwartym do premier Donalda Tuska. - To, że polski eksport żywnością stoi, nie jest dla nikogo tajemnicą – podkreśla prezes Sapiński nawiązując zapewne do wczorajszej decyzji Głównego Lekarza Weterynarii, który po potwierdzeniu pierwszych przypadków afrykańskiego pomoru świń, wprowadził zakaz wystawiania weterynaryjnych świadectw zdrowia, co uniemożliwia także eksport polskich produktów mleczarskich.

- Szanowny Panie Premierze, wspólnym naszym wysiłkiem, przy wsparciu Unii Europejskiej, zbudowaliśmy nowoczesne polskie mleczarstwo, czego Mlekovita jest najlepszym przykładem – podkreśla Dariusz Sapiński. - Polskie produkty na rynkach całego świata są wyznacznikiem nie tylko naszych umiejętności zawodowych, ale stanowią także podstawę bytu znacznej części polskiego społeczeństwa. Dlatego znając Pana patriotyzm, ten zwykły, prosty, codzienny, wierzę gorąco w Pańskie szybkie i stanowcze decyzje. 
Prezes Mlekovity podkreśla, że  całkowite wstrzymanie eksportu, także do krajów, które nie wprowadziły embarga na nasze produkty, może doprowadzić w niedalekiej przyszłości do sytuacji trudnej do wyobrażenia w skali całego Państwa.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę