Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Na celowniku piesi i kierowcy

Przez cały dzień policjanci będą prowadzić w Łomży akcję pod kryptonimem „pieszy”. Kilka radiowozów od rana stoi w okolicy głównych skrzyżowań i patroluje przede wszystkim duże ciągi komunikacyjne zwracając szczególną uwagę na zachowanie na drodze osób pieszych i kierowców. Z danych policyjnych wynika, że nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych jest trzecią, a nieostrożne wejście na jezdnię piątą z głównych przyczyn wypadków w regionie.

- Akcja „pieszy” jest akcją o charakterze profilaktycznym, choć policjanci nie mogą przymykać oczu na dostrzeżone wykroczenia drogowe – mówi Ewa Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży. - Funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki przeprowadzają je cyklicznie. Akcje mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych. Dzisiaj rozpoczęliśmy ją o godzinie 6 rano i skończymy o 22.00. 
W 2012 roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży 30% wypadków drogowych było z udziałem pieszych. W 2013 roku w sumie zdarzeń z udziałem pieszych było 42. W tej grupie odnotowano 15 wypadków drogowych, w których winę przypisano kierowcom, a w 6 kolejnych pieszym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę