wtorek, 12 grudnia 2017 napisz DONOS@

Na celowniku piesi i kierowcy

Przez cały dzień policjanci będą prowadzić w Łomży akcję pod kryptonimem „pieszy”. Kilka radiowozów od rana stoi w okolicy głównych skrzyżowań i patroluje przede wszystkim duże ciągi komunikacyjne zwracając szczególną uwagę na zachowanie na drodze osób pieszych i kierowców. Z danych policyjnych wynika, że nieprawidłowe zachowania kierujących wobec pieszych jest trzecią, a nieostrożne wejście na jezdnię piątą z głównych przyczyn wypadków w regionie.

- Akcja „pieszy” jest akcją o charakterze profilaktycznym, choć policjanci nie mogą przymykać oczu na dostrzeżone wykroczenia drogowe – mówi Ewa Szlesińska oficer prasowy policji w Łomży. - Funkcjonariusze łomżyńskiej drogówki przeprowadzają je cyklicznie. Akcje mają na celu ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych. Dzisiaj rozpoczęliśmy ją o godzinie 6 rano i skończymy o 22.00. 
W 2012 roku na terenie działania Komendy Miejskiej Policji w Łomży 30% wypadków drogowych było z udziałem pieszych. W 2013 roku w sumie zdarzeń z udziałem pieszych było 42. W tej grupie odnotowano 15 wypadków drogowych, w których winę przypisano kierowcom, a w 6 kolejnych pieszym.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0