Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kary po kontrolach gabinetów lekarskich

W połowie skontrolowanych gabinetów lekarskich w ubiegłym roku nie było lekarza w czasie, gdy powinien przyjmować pacjentów. Tak wynika z kontroli przeprowadzonych przez Podlaski Oddział NFZ. Jak informuje jego rzecznik Adam Dębski na 27 kontroli w 13 przypadkach nałożono karę za nieobecność lekarza.

W Grajewie w dniu przeprowadzenia kontroli stwierdzono, iż nieczynna była połowa z 14 poradni. Podobną sytuację stwierdzono także w augustowskiej placówce, w której na 4 skontrolowane poradnie - wszystkie były zamknięte.

W dwóch przypadkach NFZ rozwiązał umowę z gabinetem lekarskim także ze względu na inne nieprawidłowości związane z umową z Funduszem. Nie było informacji o tym, kiedy poradnia jest otwarta, czy pod jakim numerem można się zapisać na wizytę.

Podczas kontroli gabinetów lekarskich Podlaski NFZ ukarał placówki łącznie na ponad 77 tysięcy złotych. Najwyższa z kar wynosiła ponad 19 tysięcy złotych.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę