Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Rozśpiewane walentynki

W przededniu walentynek łomżyńska Filharmonia Kameralna przygotowała dla wszystkich zakochanych wyjątkowy muzyczny prezent. Rozkochani w muzyce podziwiali kunszt orkiestry oraz zaproszonych solistów: Hanny Samson, Klaudii Kulik i Miłosza Gałaja. Ci wszyscy zaś, którzy przyszli na ten koncert z bliską osobą, spędzili wieczór przy romantycznych piosenkach o miłości, bawiąc się doskonale. – Zaproponowałem swojej dziewczynie żebyśmy poszli na ten koncert – mówi Karol Cuch. – I nie pomyliliśmy się, repertuar był bardzo ciekawy, nasza filharmonia jak zwykle zagrała na piątkę, do tego zaproszeni soliści, świetna atmosfera – nie żałuję, że przyszliśmy! – Jestem pierwszy raz na takim koncercie i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona! – dodaje Agnieszka Gutowska. – Miałam takie stereotypowe podejście, że takie koncerty są nudne. A tu jest ciekawie, nie jest też statycznie, w dodatku występuje koleżanka z tej samej uczelni, pani Klaudia. To był miły, oryginalny prezent!

Sala widowiskowa przy Szkołach Katolickich wypełniła się po brzegi słuchaczami spragnionymi rozrywki na wysokim poziomie i piosenek opiewających, często zmienne, koleje miłości. Wykonawcy nie zawiedli pokładanych w nich nadziei, przedstawiając bardzo urozmaicony i dopracowany repertuar. Przeważały w nim miłosne szlagiery ze wszystkich stron świata, w mistrzowskich opracowaniach Bogdana Szczepańskiego i z polskimi, zrozumiałymi dla wszystkich, tekstami. 
– Większość piosenek śpiewaliśmy po polsku, bo w świecie pop kultury za dużo jest tych zachodnich języków – mówi baryton Miłosz Gałaj. – Tutaj mogliśmy poznać przebojowy, zagraniczny repertuar w pięknych, polskich tłumaczeniach. 
Solista Opery Bałtyckiej, poprzednio goszczący w Łomży blisko trzy lata temu, oczarował publiczność nie tylko śpiewem – w walcu z filmu „Noce i dnie” wcielił się bowiem z powodzeniem w szarmanckiego Józefa Toliboskiego, wręczając kwiaty Hannie Samson i Klaudii Kulik. Młoda śpiewaczka, absolwentka nie tylko Zespołu Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie, ale też inżynier po SGGW,  szczególnie dobrze wypadła w dramatycznej balladzie „Caruso” oraz „Małym księciu”, wielkim przeboju Katarzyny Sobczyk z lat 60., zbierając ogromne owacje. 
– Jestem tu po raz pierwszy i śpiewało mi się przecudownie – mówi Klaudia Kulik. –Łomżyńska publiczność jest tak wdzięczna i kochana, że to sama przyjemność dla niej śpiewać – w dodatku o miłości. Chciałabym bardzo tutaj wrócić!
Sopranistka Hanna Samson miała już ku temu okazję, dlatego też słuchacze równie gorąco przyjęli jej ognistego czardasza z operetki „Księżniczka czardasza”, przejmującą „Modlitwę” Bułata Okudżawy, duety z Miłoszem Gałajem i Klaudią Kulik oraz utwory zaśpiewane przez troje solistów, w tym bisowaną „Cyganerię”. 
– Mam nadzieję, że spełniliśmy oczekiwania, bo publiczność wyszła z szli rozśpiewana! – mówi Hanna Samson. – Zawsze staram się, żeby młodzi, wspaniali wykonawcy zaśpiewali piosenki, które urastają do rangi pieśni artystycznej i doskonale im się to udało.
Łomżyńscy filharmonicy pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego kilkakrotnie popisali się też w kompozycjach instrumentalnych, zarówno żywiołowych, południowoamerykańskich, jak i nastrojowym „Yesterday” z repertuaru The Beatles. Nic dziwnego, że rozentuzjazmowana publiczność nie chciała wypuścić artystów ze sceny, mimo tego, że bisowali aż trzy razy.

Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę