Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Kolega - policjant bez mandatu

Policja zaprzecza, by w tym przypadku chodziło o solidarność zawodową. Były już komendant Powiatowy Policji w Zambrowie został zatrzymany za przekroczenie prędkości na krajowej 8. Mimo to, nie został ukarany mandatem - a jedynie pouczeniem.

Rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski tłumaczy, że kontrolujący go policjanci mieli prawo do łagodnego potraktowania kierowcy, bo mieli wybór między mandatem karnym, wnioskiem o ukaranie do sądu i pouczeniem. To kontrolujący policjant decyduje, z jakiej możliwości w skorzystać - wyjaśnia rzecznik i stanowczo zaprzecza, by zatrzymany komendant mógł wywierać na nich presję.

Brak mandatu karnego oznacza, że wykroczenie komendanta nie zostało odnotowane w żadnym rejestrze. Nie otrzymał on też punktów karnych. W takiej sytuacji podczas następnej kontroli funkcjonariusze nie mogli wiedzieć, że wcześniej był karany za szybką jazdę.

Andrzej Baranowski broni policjantów tłumacząc, że podobnie traktowany jest co siódmy kierowca. Tylko w ubiegłym roku w naszym regionie manaty otrzymało ponad 100 tysięcy kierowców. 3500 spraw skierowano do rozpatrzenia przez sąd, a prawie 14 tysięcy przypadków zakończyło się pouczeniami.

Zdarzenie miało miejsce latem ubiegłego roku. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ówczesny komendant zambrowski kierując nieoznakowanym radiowozem dwukrotnie przekroczył prędkość na drodze szybkiego ruchu.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę